Gospodarka

Ministerstwo dało kolejne pieniądze na 100 metrów chodnika przy krajówce

W 2018 roku powstanie kolejny odcinek chodnika przy drodze krajowej w Nawojowej Górze. Pieniądze, tak jak w latach ubiegłych, będą pochodziły z ministerialnego programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych.

Pierwsze pieniądze z budżetu państwa – prawie 3 miliony złotych, na chodnik popłynęły w zeszłym roku. Na trzeci etap zarezerwowano 900 tysięcy złotych. Za te pieniądze, już w przyszłym roku powstanie kolejne 100 metrów chodnika z odwodnieniem.

W sumie w ciągu 3 lat, w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przeznaczy blisko 5 milionów złotych. Dzięki tym pieniądzom wzdłuż 79 w Nawojowej Górze powstanie prawie 2 kilometrowy odcinek chodnika.

8 komentarzy

1 Komentarz

 1. Gie

  02/01/2018 o 15:56

  Czyli prosto licząc metr chodnika kosztował 2,5 tys. złotych.

  • Anonim

   04/01/2018 o 12:21

   a co z odcinkiem od przystanku di skrzyżowania, tam jest dopiero niebezpiecznie.

 2. Anonim

  09/01/2018 o 21:41

  Co za bzdury

  • Anonim

   10/01/2018 o 09:00

   Ale bzdury bo ? Bo informacja nie prawdziwa, bo nie 100 metrów tylko mniej/więcej, czy może bo niepotrzebne, a może dlatego że to wszystko wina PiSu ?

 3. Ewa

  10/01/2018 o 12:47

  Cudowne odciążenie z ruchu Miękini czy Nowej Góry? Kto w to wierzy ludzie? Skierowując jakieś 16 tyś głównie cieżkich aut na naszą gminę. (Bo na tyle oszacowano przyszły ruch w zarządzie dróg). Aut które wcześniej na teren naszej gminy by nie wjechały. Auta z Krzeszowic cudownie teleportują się na z Czatkowic na Wolę ????? Nasza gmina dusi się zimą z powodu smogu. Co będzie potem. Ta decyzja jest na dziesiątki lat. Dziękujemy naszej gminie jak troszczą się o mieszkańców Trzebini. Ale skoro to dla nich takie korzystne niech obwodnica ich miasta biegnie po terenie ich gminy.

 4. db

  10/01/2018 o 18:47

  Interesuje mnie lokalizacja tych 100 metrów….czy to przedłużenie w kierunku Młynki???czy jakieś inne 100 metrów ????

 5. Optymista

  13/01/2018 o 12:48

  Bardzo niebezpieczny odcinek jest obecnie od skrzyżowania do przystanku, tam samochody przejeżdzają pieszym po nogach, wieczny korek przy wyjeździe na krajówkę, niestety to rozwiązanie się nie sprawdza.Natężenie ruchu , szczególnie rano, jak w Krakowie.Zresztą Nawojowa Góra, jeśli chodzi o ciągi komunikacji pieszej jest zapomniana przez władze, tak było, jest, ale mam nadzieję nie będzie.Zweryfikujemy to przy urnach wyborczych, kiedyś się uda.Mam nadzieję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę