Wydarzenia

Mieszkańcy skrzykują się w internecie by posprzątać Dolinę Racławki

Siódmy cud Polski potrzebuje pomocy. W Dolinie Racławki poza unikatowymi okazami fauny i flory spotkać można plastikowe butelki, wiadra czy aluminiowe puszki. To co niesie ze sobą rzeka zatrzymuje się na gałęziach drzew tkwiących w wodzie tworząc duży kontrast z otaczającą zielenią.

O tym, jak dziś wygląda Dolina Racławki mogli całkiem niedawno przekonać się turyści odwiedzający ekologiczny piknik w Żarach. Śmieci w dolinie stają się niestety stałym elementem krajobrazu. Zadziałać postanowili okoliczni mieszkańcy. Jeden z nich założył na portalu społecznościowym wydarzenie „Posprzątajmy Dolinę Racławki” i namawia do stawienia się w najbliższą sobotę (29 września) około 9:00 rano u bram rezerwatu – w okolicach parkingu w Dubiu.

Do akcji postanowiła przyłączyć się także gmina Krzeszowice, która co roku organizuje sprzątanie doliny. Mieszkańcy otrzymają darmowe worki i rękawiczki. W co jeszcze należy się wyposażyć? Konieczne będą kalosze, bo śmieci zalegają przede wszystkim w rzece. Kliknij by dowiedzieć się więcej o akcji >>

7 komentarzy

7 Komentarzy

 1. Gie

  28/09/2018 o 08:14

  14 stopni raczej zniechęca do łażenia po rzece i wybierania śmieci. A tyle było ciepłych, słonecznych dni kiedy to przebywanie nad wodą byłoby przyjemnością. Za rok niech takie sprzątanie zorganizują w lipcu. 🙂

  • panpiotr

   28/09/2018 o 21:23

   Za rok nie ma wyborow, to nie zorganizuja… Przykre to jest wszystko 🙁

   • krzeszowiceone.pl

    28/09/2018 o 21:57

    Ta akcja nie ma nic wspólnego z wyborami. Za jej organizacje odpowiada mieszkaniec sąsiedniej gminy.

   • Mieszkaniec

    30/09/2018 o 03:45

    Politykierzy musza sie pokazac!

 2. TakieTam

  28/09/2018 o 19:59

  @Gie, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś Ty zorganizował takie sprzątanie kiedy tylko będzie Ci to odpowiadało ;).

  • Popieram

   28/09/2018 o 20:30

   Takie głosy są najlepsze na narzekaczy. Nim ktoś zacznie krytykować, niech sam zrobi.

  • Gie

   30/09/2018 o 07:14

   A co ma piernik do wiatraka? Przecież jest więcej niż pewne że za rok znowu będzie tam naśmiecone. Kary za śmiecenie są niskie i nikogo nie odstraszają. Jeśli za rok będzie trzeba sprzątać to niech ci sami ludzi zorganizują podobną akcję latem. Z bycia społecznikiem wyleczyłem się dawno temu w szkole. Zresztą to nie moje tereny. Każdy niech pilnuje swojej okolicy i będzie dobrze.
   Tak na marginesie była kiedyś mapka z wysypiskami śmieci w gminie. Każdy mógł na niej zgłosić gdzie są śmieci i, jeśli dobrze pamiętam, gmina miała się tym zająć. Ta mapka działa? Ktoś się nad nią pochyla, jakaś instytucja sprząta te miejsca? Straż Miejska jedzie je sprawdzić?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę