Gospodarka

Na tablicy w Nawojowej Górze zawisło nietypowe ogłoszenie

Fot. Spiros Vathis on Foter.com / CC BY-ND

Jeden z mieszkańców Nawojowej Góry postanowił w dość nietypowy sposób powiedzieć swoim sąsiadom co myśli o spalaniu w domowych kotłach śmieci i plastików. Zamiast na wszechobecny smród narzekać w domowym zaciszu, swój apel postanowił zawiesić na tablicy ogłoszeniowej. 

Na Ziemi Krzeszowickiej sezon grzewczy w pełni. Mimo, że zima dopiero przed nami, zamontowane w kilku miejscach gminy pyłomierze już zaczęły wskazywać przekroczenie dopuszczalnych norm zanieczyszczenie powietrza. Internetowa mapka airly, do niedawna jeszcze zielona, przybiera pomarańczowy, a nawet gdzieniegdzie czerwony kolor. W powietrzu czuć nieprzyjemny smród, a w gardle drapanie. Smog powrócił.

W piecach znów ląduje co popadnie, łącznie z plastikiem. Właśnie na tą kwestię postanowił zwrócić uwagę jeden z mieszkańców Nawojowej Góry. Zrobił to w dość nietypowy i na tyle dosadny sposób, że ogłoszenie, które przypiął na tablicy zamieszczamy po uprzednim wygumkowaniu wulgaryzmów.

Mieszkańców, którzy chcieliby zawalczyć ze smogiem zachęcamy do uczestnictwa w czwartkowym spotkaniu na temat programu „Czyste powietrze”. Jego celem jest walka z  tzw. niską emisji poprzez dofinansowanie wymiany źródeł ciepła czy termomodernizacje budynków jednorodzinnych. Spotkanie odbędzie się 11 października o godzinie 18:00, w sali herbowej krzeszowickiego urzędu przy ulicy Grunwaldzkiej. Więcej informacji o programie można przeczytać na stronie beneficjenta uruchomionej przez WFOŚ.

6 komentarzy

6 Komentarzy

 1. Gwożdziec

  12/10/2018 o 09:02

  Brawo! 10/10

  • Obserwator

   13/10/2018 o 09:43

   9/10

 2. Ben

  12/10/2018 o 12:02

  Skąd wiadomo, że mieszkańcy Nawojowej Góry są sąsiadami autora ogłoszenia? Skąd w ogóle wiadomo, że autorem ogłoszenia jest mieszkaniec Nawojowej Góry? Czyżby Redakcja krzeszowiceone.pl wiedziała coś więcej, niż by wynikało z treści ogłoszenia?

  • Mieszkaniec

   13/10/2018 o 09:41

   Rozlało się po internecie. A czy ważne to pytania?

 3. Zuella

  02/11/2018 o 09:49

  Szlak trafia?! Chyba SZLAG.

 4. Jaba

  15/11/2018 o 12:55

  Ponadto wiele osób nie umie rozpalać w piecach, kominkach, kozach.. Rozpala się zawsze od góry, drobne na górze,
  grubsze niżej, najgrubsze na dole. Rozpala się praktycznie bez dymu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę