Opinie

Tonę w błękitnych oczach kandydatów. Czy to ich urok, czy to photoshop?

Słupy ogłoszeniowe już dawno stały się przeżytkiem. Teraz uśmiechnięte twarze zerkają na mieszkańców ze sklepowych witryn, prywatnych ogrodzeń czy ogromnych billboardów przy krajówce. Z kandydatami wielu z nas podróżuje na co dzień do pracy, bo przewoźnicy zgadzają się umieszczać wyborcze bannery także na szybach busów.

W drodze do szkół, w drodze do kościołów, w drodze na spacer, w codziennych zakupach, wszędzie tam gdzie podążamy, oni podążają za nami. Uśmiechnięte twarze, białe zęby, „wyprasowane” w photoshopie czoła. Ludzie godni zaufania, pierwsi do roboty choć ostatni na liście, doświadczeni i skuteczni, przyspieszą rozwój miasta, bo Gmina Krzeszowice to coś więcej!

Wraz ze wzrostem liczby wyborczych bannerów, wzrasta w wyborcach chęć ich „ulepszania”. I tak ofiarą domorosłego projektanta stał się plakat radnego w okręgu trzecim. Kandydat zyskał bogato zdobiony kapelusz i pokaźne wąsy. Mieszkańcom, którzy podczas trwania kampanii chcą dać upust swym malarskim pasjom przypominamy, że wszelkie przejawy kreatywności na plakatach wyborczych są zagrożone karą grzywny do 5 tysięcy złotych, a w niektórych przypadkach mogą być potraktowane jak zwykłe przestępstwo za które domorosły malarz trafi za kratki. Zanim więc nabazgrzecie na kandydacie, zastanówcie się czy rzeczywiście jest on tego wart i czy chcecie cierpieć za tysiące… złotych.

O tym, że trwa kampania przypomina także liczba samorządowych wydawnictw z podsumowaniem kadencji. Przewodniczący Rady, będący jednocześnie kandydatem, w Magazynie Krzeszowickim poucza na co zwracać uwagę przy wyborze. Obok tabelka dyżurów radnych i liczba przyjętych stron. Szkoda, że tylko miejskich, pozostali jeśli chodzi o wpisywanie się do książki dyżurowej mają fory. Na wsiach sprawdzić czy radny przyjmuje interesantów mogą tylko dociekliwi mieszkańcy, dyżury oraz liczba przyjętych strona nie są nigdzie odnotowywane.

Teraz czas z realu przenieść się do równie interesującej rzeczywistości wirtualnej. A tam podjazdowa wojenka o to kto komu i dlaczego kandydatowi konkurencyjnemu dał lajka. Burmistrz wciąż niewzruszony bez oficjalnego konta na Facebooku, za to kandydat z Żar postanowił zakosztować co to media społecznościowe i założył swój profil. Intensywność pojawiania się postów kandydatów wzrasta wraz z topnieniem liczby dni do wyborów.

Kogo kampania pogrąży, a kogo wyniesie do władzy? Nareszcie to My decydujemy. Warto dobrze przemyśleć wybór, bo z nowymi radnymi i burmistrzem przyjdzie nam współpracować przez następnych pięć lat.

34 komentarze

34 Komentarzy

 1. 😢

  14/10/2018 o 20:09

  General Janicki, Artur Baranowski i Wojtek Pogan w jednej drużynie… niech mnie ktoś obudzi 😓 to naprawdę TEN generał???

  • Jan Marianicki

   15/10/2018 o 10:43

   Napisała to wielbicielka partii generalissimusa Antoniego Szura, który badał wypadek smoleński za pomocą strzelających parówek.

 2. wielbiciel

  15/10/2018 o 00:15

  Jestem wysoce rozgoryczony że krzeszowiceone.pl nie wspomniało w tym miejscu o spotach Pana Macieja Liburskiego, które są wisieńką na torcie i miodem dla uszu w tej smutnej kampanii 😀

  • krzeszowiceone.pl

   15/10/2018 o 10:22

   wspomnieliśmy… 4 lata temu, do dziś mi wypomina „czerstwy chleb” przy każdej okazji 😉

 3. Anonim

  15/10/2018 o 10:37

  Jeden z kandydatów to robi bibe alkocholową dla strażaków żeby tylko mieć ich głosu.

  • Zuza

   15/10/2018 o 16:05

   Alkoholową chyba …. Anonimie

   Jak piszesz, to bez błędów 😊

 4. SANDOKAN

  16/10/2018 o 05:16

  VICTORIA @@@@@ W końcu się wzięli za planty!!! O 30 lat za późno ,ale jak widać wybory czynią cuda@@@ZROBIĘ MEGA IMPREZĘ Z RADOŚCI@@

  • Marko

   16/10/2018 o 09:32

   Witaj, mam pytanie. Czy mógłbyś mi powiedzieć (napisać) co oznaczają przy Twoich wpisach te znaczki „@” ? w dosyć dużej ilości ? Czy one mają na celu podkreślenie wagi wpisu, czy są po prostu wpisane przez przypadek ?
   I dodatkowo dlaczego raz piszesz z CAPSlock a raz z małych liter całe zdania ?
   Nie traktuj prosze mojego pytania jako atak na Ciebie, jestem na prawdę ciekawy skąd taki styl pisania.

   • SANDOKAN

    16/10/2018 o 18:31

    ACH,JAKI TAM ATAK?To proste i już tłumaczę!Dawniej na kartkach świątecznych też się ozdabiało życzenia-a to dzwoneczkami ,a to gwiazdkami ,a to baziami itp.Na FACE BOOKU masz np. kciuki ,buźki uśmiechu ,zadowolenia,zdziwienia ,smutku czy złości@@TAK?? TUTAJ NIE MA TYCH ZNAKÓW ,WIĘC TO TYLKO MOŻNA UŻYĆ,CO JEST NA KLAWIATURZE!Taka strona posiada wolne ,swobodne wpisy$$$$ Oczywiście w pismach urzędowych takich znaczków się nie stosuje,bo mogłyby to wkurzyć jakiegoś urzędasa w ZUS-ie czy SKARBÓWCE*****A ten znaczek @ najfajniejszy-taki ,,amerykański” .W tej wypowiedzi oznacza niewypowiedzianą radość z tego ,że w końcu robią chodniczki w centrum miasta,gdzie uczęszczają setki ludzi każdego dnia@@Bo ostatnio zrobili przepiękne,ale w lesie wokół STAWU WROŃSKIEGO,gdzie pospaceruje tylko kilka osób w weekend!A wędkarzom są zbędne## Za to byli atakowani,ale innymi ,,znaczkami” CIAO&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&7

 5. Chiropterolog

  16/10/2018 o 19:08

  SANDOKAN MA PO 7 PALCÓW@@@@@@ A TYLKO NAD PIĘCIOMA @@@@ WŁADZĘ.

 6. Ewa

  16/10/2018 o 21:21

  Ośmiornice też maja prawo zabierać głos!Ale wy nic chłopaki w temacie nie potraficie dodać od siebie?? Tylko pisownią się ekscytujecie?

 7. krzysio

  16/10/2018 o 21:36

  „My” to znaczy wyborcy, czy „My” to znaczy lokalne media?.

 8. SANDOKAN

  17/10/2018 o 07:28

  UWAGA DO -KRZESZOWICEONE.PL@@@ Dawniej wpisy pojawiały się zaraz po wpisie!!Teraz po 12 godzinach lub później@ to lipa$$$Taki system opóźnia dyskusję ,a wręcz ją unicestwia@@Mi na przykład nie chce się odpisywać po 2 dniach na stary temat,albo po prostu zapominam,o co tam chodziło!!!

  • Anonim

   17/10/2018 o 16:38

   Zgadzam się że to jest problemem,
   Dużo wpisów nie ukazuje się.
   Nie wiem czy to cenzura?
   Czasem to szkoda pisać bo potem i tak to się nie ukazuje w ostatnim czasie z pięć moich wpisów przepadło.

  • krzeszowiceone.pl

   17/10/2018 o 16:52

   Tak, to prawda, opóźnia dyskusję. Za to chroni ich autorów.
   Jeden z użytkowników już odpowiedział przed sądem za swój wpis. Gdyby wtedy była moderacja, nie byłoby problemów, a ten człowiek nie dostałby zawiasów.

   • Anonim

    17/10/2018 o 17:19

    Czyli ONE stało się kolejnym portalem po TVP ocenzurowanym jedynie można chwalić władze i nie narażać się

    • krzeszowiceone.pl

     17/10/2018 o 18:22

     Sami władze krytykujemy, ale wszystko ma swoje granice. Nie zgadzamy się na obrażanie i wyzywanie.

   • Anonim

    17/10/2018 o 22:58

    Szanowna redakcjo wszystko wam się pokręciło, jeżeli ktoś obraża pisze kłamstwa to musi liczyć się z odpowiedzią i od tego jest sąd, takie są zasady państwa prawa!
    I nie wolno tych instytucji wyręczać tak jak jest to ostatnio praktykowane
    Dlatego redakcja nie powinna selekcjonować wpisów ponieważ staje się to trochę lekceważące w stosunku do forowiczów
    Skąd pewność że informacje zamieszczone we wpisach są kłamstwem?
    Taka postawa prowokuje podejrzenia o stronniczość a co za tym idzie zniechęca do udziału w wymianie informacji
    Nawiasem mówiąc jeżeli będziemy chcieli poczytać o wspaniałej lokalnej władzy to mamy ociekający wazeliną Magazyn Krzeszowicki i wystarczy!
    Proszę przemyśleć sugestie i pozdrawiam

   • teges

    21/10/2018 o 12:54

    Przecież każdy odpowiada za to co powie, napisze. Napisał „na zawiasy”, to takowe dostał. Trzeba myśleć.

 9. Anonim

  17/10/2018 o 19:41

  Oj „ONE”, żle się bawicie. Od dłuższego czasu brak interesujących mieszkańców tematów. Wpisy pokazują się po wielu godzinach albo na drugi dzień. W ten sposób zabijacie jakąkolwiek dyskusję, na czym korzysta SANDOKAN ze swoimi prowokacjami. Ostatnio jesteści nudni jak „flaki z olejem”. Władzy nie patrzycie poważnie na ręce; tylko takie ple ple ple. Jeżeli jedna osoba odpowiedziała za swój wpis to nie mogą za to cierpieć inni. A jak nie macie odpowiedniej ilości osób do nazywanej przez ONE „moderacji” to niech więcej osób się tym zajmie albo zamknijcie portal.
  Ciekawe kiedy ukaże sie ten wpis ?

  • krzeszowiceone.pl

   17/10/2018 o 20:17

   Bawimy się doskonale, już od 16 lat.
   Płacąc za utrzymanie strony, która na siebie nie zarabia.
   Biorąc urlopy by uczestniczyć w sesjach
   Odbierając nadgodziny, by zdążyć na spotkania, o których czytacie później na stronie
   Poświęcając weekendy by cyknąć kilka fotek z imprez
   Każda współpraca kończy się tak samo, po jakimś czasie kontakt się urywa
   Jedna czy dwie osoby nie są w stanie zawsze i o każdej porze patrzeć władzy na ręce. Fizycznie jest to niemożliwe, bo każdy z nas pracuje zawodowo i poza stroną ma normalne życie.

   Zamknięcie strony, bo jednej osobie nie podoba się to, że komentarze nie pojawiają się live… serio? Myślę, że kilka osób by się ucieszyło.
   Jesteśmy otwarci na współpracę, problem polega na tym, że ludzie nie walą do nas drzwiami i oknami… powody? Patrz początek wpisu

   • krzysio

    17/10/2018 o 22:22

    Wzruszyłem się. Nawet więcej.

    • krzeszowiceone.pl

     17/10/2018 o 22:38

     nie pisze tego po to żeby ktokolwiek się „wzruszał” przy czytaniu. Pisze jak jest. Obserwuje od dłuższego czasu podobne strony, bez zaangażowania większej liczby osób nie będziemy w stanie ogarnąć całej kuwety. To jest strona tworzona przez mieszkańców dla mieszkańców, fajnie byłoby gdyby zawiązała się grupa chcąca monitorować poczynania samorządu

   • Fan

    17/10/2018 o 22:23

    Psy szczekają, karawana jedzie dalej. Ja osobiście dziękuję za Waszą społeczną pracę na portalu.

   • SANDOKAN

    18/10/2018 o 21:47

    Ale bzdurne zrozumienie!!! kto mówi a zamknięciu??? tylko do powrotu do tamtych zasad!! czyli wpisy –za moment,a nie po 2 dniach ,bo już stają się nieaktualne,po prostu!!NO I SENS WPISÓW I DYSKUSJI PRYSKA!!

  • SANDOKAN

   18/10/2018 o 21:41

   a jakimi to ..prowokacjami”????może jakis przykład@@@@

 10. SANDOKAN

  18/10/2018 o 19:33

  WIDAĆ ,KTO TU RZĄDZI??SANDOKAN!!W końcu rozkopali planty ,robią most z 1916 roku@@@@@@@@@@@@@@@@ Teraz mają zrobić parking od ul.Parkowej do rzeki@@ Bo parkowanie AUT pod kościołem to wiocha@@ DO ROBOTY@@

  • tatarata

   21/10/2018 o 14:57

   Zastanawiam się, jakaż to osoba wymyśliła tak dziwną narrację wypowiedzi.
   Czytam fotograficznie i widzę same mały ;D

 11. Anonim

  18/10/2018 o 23:04

  Dobry opis krzeszowiceone.pl. Są wszędzie, jest kolorowo. Widać kto włożył więcej kasy. Obiecują i kuszą: chcę, trzeba, będę, zajmę się … tylko nie piszą konkretnie jak. Pomimo młodego wieku mają wielką wiedzę i doświadczenie. Czasem ta autoreklama jest na pograniczu narcyzmu. Gorąco jest w Internecie – lajki, przekomarzanki, zaproszenia, prośby o udostępnienie … Były i posty trącące ageizmem, ale je usunięto, bo może jakiś senior dojrzy i będzie niefajnie. Wszyscy jesteśmy VIPami, bo nagle tyle osób chce nam stworzyć lepsze miejsce do życia. Na szczęście wielkich cudów nie deklarują – no może basen. Na razie z wyborów korzystają media umieszczając ogłoszenia – Przełom, a nawet Ziemia Krzeszowicka. W tej ostatniej zdarzają się cuda, chociaż niewyborcze. Jest zwężenie albo rozszerzenie czasu. Na razie wąski zakres – jak z 40 lat zrobić 30 lub na odwrót. I cud z selfie – składająca kwiaty jest jednocześnie autorką zdjęcia.
  Wracając do wyborów. Kogo kupimy, a raczej kto nas kupił, tego będziemy mieli. I rozliczymy za pięć lat.

  • Żbik

   19/10/2018 o 02:36

   Najgorszy to jest magazyn, raz reklama i dwa propaganda.

 12. Wolak

  19/10/2018 o 03:19

  Cała wola za Władkiem Ziomkiem!

 13. Anonim

  20/10/2018 o 12:41

  ha,ha,ha,ha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę