Wybory samorządowe

Nauczyciele, strażacy, policjanci, sołtysi. Oni chcą być nowymi radnymi

W ulotkach wyborczych zamieszczają swój stan cywilny, liczbę dzieci, a nawet stosunek do wiary. Kuszą obietnicami. Kim są kandydaci na przyszłych radnych? To ostatni dzwonek by się czegoś o nich dowiedzieć.

Przez ostatnie tygodnie uśmiechali się do nas z plakatów, witali nas w skrzynkach pocztowych i… na wycieraczkach. Rozdawali ulotki w centrum miasta, ściskali dłonie. Piątek to ostatni dzień kiedy mogą do nas przemówić. Od soboty, na kampanie spadnie zasłona milczenia.

Zanim się to jednak stanie, ostatni raz przyjrzyjmy się kim owi kandydaci są. Listy uginają się pod naporem… sołtysów. Aż 11 z 18 zdecydowało się na start w nadchodzących wyborach samorządowych. Większość z nich będzie ubiegała się o reelekcję w Radzie Miejskiej, jedna wystartowała do Rady Powiatu (ze względu na objęcie funkcji kierowniczej w gminnej jednostce nie może ubiegać się o mandat w krzeszowickiej radzie). Wśród kandydatów na przyszłych radnych są też dwie przewodniczące osiedli.

Na kartach do głosowania zobaczymy ponad dwie trzecie składu Rady, która w środę zakończyła swoją kadencję. Tylko trzy osoby nie zdecydowały się na start w wyborach. Większość radnych mijającej kadencji ubiega się o reelekcje. Jedna osoba startuje na stanowisko burmistrza, a dwie kandydują do Sejmiku. Podobna sytuacja jest w przypadku wyborów do Rady Powiatu, wszyscy obecni radni ubiegają się o reelekcję, tak samo jest w przypadku Sejmiku i jedynego radnego z naszej gminy.

Wśród kandydatów nie brakuje nauczycieli uczących głównie w gminnych podstawówkach, oraz strażaków i funkcjonariuszy krzeszowickiej policji. O mandat w Radzie Powiatu walczy nawet komendant krzeszowickiej straży miejskiej. Widoczni na listach są także przedsiębiorcy. 

Zanim postawicie krzyżyk przy nazwisku kandydata na burmistrza, radnego Rady Miejskiej, Powiatu czy Sejmiku warto poświęcić trochę czasu by zapoznać się z jego programem i obietnicami które składa, zwłaszcza, że nadchodząca kadencja będzie dłuższa od poprzedniej o rok. Pełną listę kandydatów znajdziecie na stronach PKW oraz w naszym wpisie.

2 komentarze

2 Komentarzy

  1. Anonim

    19/10/2018 o 23:04

    Czy widziany ostatnio Harry Potter też do rady?

  2. mieszkanka

    21/10/2018 o 22:56

    Nie ma mieszkanca to takim nazwisku!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę