Gospodarka

W poniedziałek decyzja o ewentualnym otwarciu mostu przy Grunwaldzkiej na Wszystkich Świętych

Fot. asvensson on Foter.com / CC BY

Czy Zarząd Dróg Powiatu Krakowskiego zdecyduje się na otwarcie remontowanego mostu przy ulicy Grunwaldzkiej, by ułatwić mieszkańcom dojazd do cmentarza we Wszystkich Świętych? Decyzja ma zapaść w poniedziałek.

Na początku tygodnia ruszył remont ponad 100-letniego mostu w ciągu ulicy Grunwaldzkiej w Krzeszowicach. Obiekt został zamknięty a ZDPK wyznaczył objazd przez ulicę Parkową, Szpitalną i Nową Wieś. Wielu mieszkańców zastanawia się jak będzie wyglądał ruch w centrum miasta podczas Wszystkich Świętych, gdy tysiące osób wyruszy na cmentarz by odwiedzić groby bliskich.

Decyzja o tym, czy na 1 listopada otworzyć most jeszcze nie zapadła. – Bardzo chciałbym aby od 1 do 4 listopada na moście odtworzyć przejezdność, jednak informację w tym zakresie będę mógł przekazać w poniedziałek po analizie stanu prac odkrywkowych przyczółków i zbrojenia obiektu – poinformował dyrektor ZDPK Łukasz Wróblewski. Z remontem powiat nie mógł już czekać – Most był już w tak złym stanie, że inżynier mostowy zgłaszał konieczność jego zamknięcia dla ruchu kołowego – informuje dyrektor ZDPK.

Dla mieszkańców remont wiąże się z dużymi utrudnieniami, zwłaszcza, że w tym samym czasie zamknięty jest objazd przez Batalionów Chłopskich, gdzie również trwa remont. Wzmożony ruch widać na objazdach. „Mieszkańcy ul. Bandurskiego od lat dopominają się o jakieś pobocze, ścieżkę, cokolwiek i nic. Jednak objazd jest! Ulicą chodzą osoby starsze, dzieci, zwierzaki kto odpowie jak wydarzy się tragedia? Czy wtedy zrobią chodnik? Samochody pędzą ile fabryka dała a jest ograniczenie do 30! Pytam się gdzie jest policja ? Gdzie jakieś służby porządkowe?” – napisała do nas mieszkanka.

10 komentarzy

10 Komentarzy

 1. mieszkaniec Bandurskiego

  29/10/2018 o 11:58

  Co do konieczności remontu nie mam nic przeciwko. Objazd jest i trzeba przetrzymać, natomiast co do poszanowania przepisów przez kierowców mam wielkie zastrzeżenia, nie mówiąc już o braku wyobraźni. Do nieszczęścia niewiele trzeba tym bardziej, że długo jest ciemno i wtedy zagrożenie na ulicy bez chodnika lawinowo rośnie. Służby pilnują, ale postawionych znaków zakazu, bo tyle mogą, prędkość jest w gestii wyższych instancji – Policja co najmniej Powiatowa.

  • Anonim2

   30/10/2018 o 11:47

   Całkowicie się zgadzam też mieszkam na Bandurskiego. W kwestii prędkości wystarczy zrobić szykane lub progi zwalniające. Tylko trzeba zebrać podpisy mieszkańców i przekazać do gminy oni rozpatrzą zasadność takiej prośby.

 2. Anonim

  29/10/2018 o 22:53

  Nie wyobrażam sobie objazdu 1 listopada przez ulicę Chłopickiego (Parkowa jednokierunkowa w dół), po południu całkowicie zakorkowanej, tym bardziej, że dla Burmistrza ważniejsze było sprzedanie miejsc handlowych (parkingowych!!!) zamiast ułatwienie ruchu i parkowania pozostawiając dodatkowe miejsca dla samochodów.
  Objazd ulicą Batalionów też nie wiele pomoże przy tak długich zmianach świateł.

 3. Tomasz

  30/10/2018 o 06:22

  Mamy już wtorek, i jaka decyzja ?

 4. Wkurzony

  30/10/2018 o 07:24

  Bo trzeba być idiotą żeby zatwierdzić remont dwóch mostów naraz, pozamykać drogi i nie zorganizować sprawnych objazdów, ciężarówki z kopalni Czatkowice zapychają drogę, ruch wahadłowy nie spełnia zadania i droga się korkuje. Nie mówiąc już o drodze koło młyna i Bandurskiego oraz Parkowa.

 5. JERZY

  30/10/2018 o 13:16

  Myślałem, że kierowcy przesadzają z tymi zamkniętymi mostami ale wczoraj miałem okazję osobiście doświadczyć tych niedogodności.
  Ciasnota po szerokości jak i długości. TRAGEDIA !!! A co to będzie dopiero 1 listopada ?
  Zamiast Źródła sukcesu, burmistrzowi należy się „SZYKANA ROKU”.

 6. Pigal

  30/10/2018 o 20:14

  Może przy tak dobrej pogodzie wystarczy podejść do cmentarza, a nie wjeżdżać samochodem na grobowiec !

  • Anonim

   31/10/2018 o 08:41

   Powiedz to 70-cio i 80-cio latkom, niech wbiegają na górkę.

   • Pigal

    31/10/2018 o 19:25

    Na pielgrzymki śmigają, to pod górkę po suchym asfalcie nie wyjdą ? Bez jaj…

 7. Ilona

  31/10/2018 o 10:00

  Żenada

  Chwila po wyborach i taka sytuacja!!!

  Gdzie człowiek w tym wszystkim? Plan zrobić

  Nikt nie pomyślał, że zakorkuje się całkiem miasto. Ciasno, niebezpiecznie dla wszystkich

  Jeszcze te ciężarówki na bandurskiego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę