Wydarzenia

W powiecie PiS podzielił się władzą z Porozumieniem Podkrakowskim. Wojciech Pałka nadal starostą

Powiat Krakowski ma nowe władze. Podczas środowej sesji radni wybrali prezydium oraz Zarząd. Na stanowisku starosty pozostanie mieszkaniec Woli Filipowskiej, Wojciech Pałka z PiS. W skład prezydium i Zarządu, poza radnymi Prawa i Sprawiedliwości, wejdą także osoby z Porozumienia Podkrakowskiego.

Mimo, że PiS w powiecie może rządzić samodzielnie – zdobyło 16 z 29 mandatów, do prezydium i Zarządu weszło także 2 członków Porozumienia Podkrakowskiego. Z tym samym ugrupowaniem PiS tworzył koalicję także w poprzedniej kadencji.

Po środowej sesji wiadomo już, że na stanowisku starosty pozostanie Wojciech Pałka. Jego zastępcą będzie Arkadiusz Wrzoszczyk z PiS (w poprzedniej kadencji etatowy członek Zarządu). W skład Zarządu wejdzie także Tadeusz Nabagło z Porozumienia Podkrakowskiego (jako etatowy członek, w poprzedniej kadencji wicestarosta) oraz Wanda Kułaj i Agnieszka Pyla z PiS (członkinie).

Nowym przewodniczącym Rady został Piotr Goraj z PiS (w poprzedniej kadencji pełnił funkcję wiceprzewodniczącego), a wiceprzewodniczącymi Marek Piekara z PiS (w poprzedniej kadencji także pełnił tą funkcję) oraz Alicja Wójcik z Porozumienia Podkrakowskiego (w poprzedniej kadencji przewodnicząca Rady).

2 komentarze

2 Komentarzy

  1. Kaśka

    22/11/2018 o 10:23

    POWODZENIA !

  2. oto bard

    23/11/2018 o 17:33

    Za co miłujesz PIS? Za co miłujesz PIS? Hip Hip urrrrraaaaa Za co miłujesz PIS?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę