Zdrowie

Blue Monday to mrzonka. Wiemy dlaczego dziś mogliście odczuwać spadek samopoczucia

Fot. rawlands on Foter.com / CC BY

Drapanie w gardle, ataki kaszlu, ale też spadek samopoczucia, bo gdy cierpi ciało, cierpi też… dusza. Blue Monday unosi się dziś w powietrzu i nic nie wskazuje, by w najbliższych dniach miało się to zmienić. Kraków po raz kolejny oferuje darmową komunikację, a media ostrzegają, że wychodząc na pole ryzykujemy utratę zdrowia.

Powietrze jest tak gęste, że śmiało można zawiesić przysłowiową siekierę. Im niższa temperatura tym fioletu na mapie Airly więcej. Smog ogłupia, sprawia, że w pracy jesteśmy mniej wydajni, o innych konsekwencjach strach pisać. Walka z nim posuwa się w tempie ślimaczym, za to narzędzi do jego pomiaru przybywa. Od niedawna kolejny pyłomierz ozdobił elewację budynku urzędu przy placu Kulczyckiego. Dar od Polskiej Grupy Gazownictwa obecnie świeci czerwienią. Kolorystykę można podziwiać w drodze do krzeszowickiej dwójki lub zaprowadzając dziecko do przedszkola. Na razie nic nie wskazuje na to, by czujnik miał zzielenieć. 

Przez smog, we wtorek po Krakowie znów można jeździć na gapę. Można też podpisać się pod petycją alarmów smogowych do władz Aglomeracji Krakowskiej, o to, by podjęły bardziej zdecydowane działania w walce o czyste powietrze. Wśród adresatów nie ma jeszcze Krzeszowic, ale patrząc na mapę Airly, to tylko kwestia czasu.

 

2 komentarze

2 Komentarzy

  1. tomasz myszewski

    25/01/2019 o 17:14

    Odczuwałem pewnego rodzaju „blue” od niedzieli poprzez poniedziałek – po sobotnim spotkaniu z winem – na szczęście nie wychodziłem z domu 🙂

  2. rzeczki

    08/02/2019 o 08:10

    To nie jest niestety śmieszne. Przez węglowodory w powietrzu umierają ludzie ;( A tymczasem w centrum Tenczynka jakiś sklep spala codziennie plastiki. Trudno powiedzieć który dokładnie ale mogłaby straż miejska zrobić w tych sklepach kontrolę. Za co Ci panowie biorą pieniądze?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę