Wydarzenia

Biuro Rady opublikowało listę dyżurów radnych. Jest duża zmiana

We wtorek w Biuletynie Informacji Publicznej został zaktualizowany harmonogram dyżurów radnych. Po raz pierwszy pojawiła się w nim informacja o możliwości skorzystania z dyżurów nie tylko w mieście, ale także w sołectwach z których radni pochodzą. 

Pod koniec listopada, kiedy w BIP pojawiła się lista dyżurów członków prezydium Rady i radnych miejskich, zapytaliśmy przewodniczącego Adama Godynia, czy podobny harmonogram nie mógłby powstać dla radnych z sołectw, łącznie z informacją o miejscu dyżuru. Kilka dni później, na naszą skrzynkę mailową przyszło zapewnienie, że grafik pojawi się w BIP, gdy tylko nowi radni ustalą miejsce i porę odbywania dyżuru. Z wnioskiem o umieszczenie grafiku radnych w sołectwach zwrócił się pod koniec grudnia także radny Kamil Kłosowski.

Mimo, że jak stwierdził podczas ostatniej sesji przewodniczący – nikt nie może zmusić radnego do pełnienia dyżuru, większość wyznaczyła terminy spotkań z mieszkańcami (raz w miesiącu). Radni Beata Głąb, Leszek Słota oraz Jan Węgrzyn nie zdecydowali się na regularne dyżury. Mieszkańcy mogą umówić się z nimi telefonicznie na spotkanie. Są też radni, którzy zdecydowali się podjąć dyżury poza miejscowością z której pochodzą. Leszek Kramarz i Dariusz Kaczara poza dyżurami w Nowej Górze, z mieszkańcami będą spotykali się także w Miękini. Podwójny dyżur pełnić będzie także Stanisława Maciejowska – w Tenczynku i Rudnie. Bez dyżurów pozostają natomiast Siedlec, Dubie, Dębnik, Żary i Frywałd – miejscowości, które w Radzie nie mają swojej reprezentacji.

Grafik dyżurów radnych miejskich i z sołectw znajdziecie klikając tutaj >>

W internecie została także zamieszczona lista kontaktów do radnych – numerów telefonów oraz adresów mailowych

 

14 komentarzy

14 Komentarzy

 1. Krzys

  24/01/2019 o 07:33

  Świetna informacja, tylko dobrze by było gdyby w dom ich nie robili :

 2. Anonim

  24/01/2019 o 08:00

  godzinkę na miesiąc posiedzą, hajsik wpadnie, i zadowoleni.

 3. Ono

  24/01/2019 o 10:35

  Na kogo z sąsiednich miejscowości oddali głos ten niech pełni dyżur. Niektórzy radni to paniska, mają w głębokim poważaniu swoich wyborców lub nie mają zamiaru zajmować się ich problemami. Często pełnią dwie funkcje i taki dyżur byłby bardzo uzasadniony.

 4. Mieszkaniec

  25/01/2019 o 11:04

  Dlaczego w Filipowicach nie ma dyżurów. Może ten dom wiejski na coś by się przydał. Wtedy gdy mieliśmy dwie radne dyżury były.

 5. Małgorzata

  31/01/2019 o 17:28

  Rzucili się na dzisiejszej radzie na Kamila. Ależ ten chłopak jest niewygodny. Tak trzymać Panie Kamilu, zadawać niewygodne pytania interweniować w naszym imieniu i informować nas dostępnymi środkami. Wniósł Pan do tej skostniałej rady świeżość. Ma Pan prawo do błędów, oni – nie, siedzą tam wystarczająco długo.

  • Anonim

   31/01/2019 o 21:07

   Każdy ma prawo do błędów. Nawet oni. Pani też, chociaż idąc tokiem Pani rozumowania, to Pani błędów w czynnościach powtarzanych nie powinna robić. A zapewne robi. Bo być może ktoś kiedyś źle nauczył i tak już zostało?

   Warto czasem popatrzyć z innej perspektywy. A przede wszystkim zmiany zacząć od siebie.

 6. No...

  31/01/2019 o 18:02

  był dziś porządny grill na sesji, jeśli nie oglądaliście na YT to żałujcie, nie wiem czy kiedykolwiek coś takiego wcześniej się działo. Po radnym Kłosowskim przejechał walec za jego wpisy na FB dotyczące odśnieżania w sołectwach. Sołtysi i przewodniczący z panem Pałka na czele, poczuli się urażeni i ten swój żal wylali na sesji, pan burmistrz oczywiście dodał swoje 3 grosze.

  • Antoś

   02/02/2019 o 20:13

   Sesja to nie miejsce na załatwiane swoich indywidualnych żali, jeśli Pan Pałka i reszta sołtysów czuje się urażona komentarzem na Facebook Radnego Kłosowskiego to powinni podać go do sądu, na miłość Boską ileż można płakać. Niech wezmą się do roboty z planem zagospodarowania przestrzennego, bo jest niezły syf.

 7. Sowa

  31/01/2019 o 20:00

  Zamiast się obrażać niech się wezmą do roboty.

 8. Ann

  01/02/2019 o 00:39

  Czy ma ktoś link do nagrania dzisiejszej sesji?

 9. Hezjod

  01/02/2019 o 08:54

  Brawo Panie Kamilu! Tak trzymać. Dziękujemy w imieniu mieszkańców. Ma Pan poparcie.

  • :(

   01/02/2019 o 23:30

   Podpuszczajcie dalej chłopaka. Wmawiajcie mu dalej jaki to jest wspaniały. Róbcie mu dalej krzywdę. Zajezdzi się przed końcem kadencji.

   • *i*

    02/02/2019 o 18:34

    Myślę, że nie musisz się przejmować psychiką Kamila. W ogóle niczyją prócz własnej. Zgorzknienie to trucizna.

 10. Zaglądacz

  02/02/2019 o 09:10

  Tak bardzo lubię tu zaglądać i patrzeć kto piękniej pluje.Brawa za pomawianie kogoś i oczernianie. To wasz nektar . Żal mi was :(.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę