Gospodarka

Gmina ogłosiła przetarg. Za niecałe trzy lata przy dworcu powstanie P&R

Gmina szuka wykonawcy, który zaprojektuje i wybuduje parking przy krzeszowickim dworcu PKP. Miejsca postojowe wraz z całą nową infrastrukturą mają być gotowe do końca lipca 2021 roku. Koszt inwestycji to ponad 4 miliony złotych.

Zakres zamówienia obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji umożliwiających realizację inwestycji, oraz roboty budowlane. Całość ma kosztować gminę ponad 4 miliony złotych, większość – 3.71 miliona złotych pokryje dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

W ramach inwestycji przy krzeszowickim dworcu powstanie 146 miejsc postojowych, w tym 6 dla osób niepełnosprawnych. Na nowym parkingu znajdzie się monitorowane miejsce dla rowerów i urządzenia do ładowania samochodów z napędem elektrycznym. Liczba dostępnych miejsc postojowych ma wyświetlać się na specjalnej tablicy. Prace obejmą także m.in. budowę drogi, zatoczek, chodników i kanalizacji deszczowej. Pełny zakres inwestycji można sprawdzić na stronach BIP

7 komentarzy

7 Komentarzy

 1. carolina

  28/01/2019 o 10:17

  Ciekawe czy będzie również postój taksówek.

 2. WG

  28/01/2019 o 21:37

  Na razie to powstanie „pół parkingu” a reszta może kiedyś…
  Dalej będzie to co jest czyli parkowanie gdzie i jak popadnie. W takim wydaniu jakim serwuje nam gmina nie ma szans na rozwiązanie problemu.
  Rozumiem,że projekt jest finansowany (w znacznej mierze) z UMWM, co nie zmienia faktu że nigdzie nie znalazłem informacji by ktoś w Polce robił pół parkingu typu „Parkuj i Jedź”.Koncepcja obejmowała cały parking, a przetarg już tylko pół.
  Stworzenie jednego miejsca parkingowego będzie kosztować ponad 27 000 zł!!!
  Gmina jest zadłużona na maksimum, ale przecież nie planuje się budowy połowy biblioteki. Z tą różnicą że biblioteka będzie służyła zaspokojeniu potrzeb na lokale dla urzędu, a parking (nie)zaspokojeniu potrzeb mieszkańców. W woli wyjaśnienia jak się biblioteka przeniesie do nowego budynku to zwolni się miejsce dla urzędu. I taki to zabieg…

 3. tomasz myszewski

  28/01/2019 o 22:06

  Jeżeli kiss and ride jest w ilości 5 szt. czy to oznacza że za miejsca parkingowe trzeba będzie płacić po wykonaniu inwestycji za 4 mil ? z budżetu RPOWM + Gmina ( plus to co pojawi się dodatkowo w aneksach w trakcie inwestycji 🙂 ?

  • G9

   28/01/2019 o 23:19

   Masz bilet, masz postój za darmo. Skoro to P+R to zakładam, że korzystać będą z niego tylko podróżni, ergo mają bilety. Nie ma chyba problemu.

   • Przysztof Kiątek

    29/01/2019 o 21:04

    Płatne parkingi w gminie praktycznie bez komunikacji zbiorowej to wyłącznie żerowanie na podatnikach. Płacisz na budowę, potem płacisz za parkowanie. Co niby jest w zamian?

    Uważam, że gmina powinna kasować za skorzystanie z sygnalizacji świetlnej na przejściu da pieszych, chyba że pokaże się rachunek ze sklepu po drugiej stronie przejścia.
    Takie P+K.

    Itd. Itd.

 4. Andrzej D.

  28/01/2019 o 23:48

  Droga inwestycja.Ciekawe czy CBA sprawdzi dokładnie kto bedzie wykonawcà i jak przebiegnie przetarg?

 5. tomasz myszewski

  29/01/2019 o 18:53

  ok

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę