Gospodarka

Budimex zamyka przejazd kolejowy. Mieszkańców czekają utrudnienia

W piątek mieszkańcy korzystający z przejazdu na ulicy Kolejowej w Woli Filipowskiej będą musieli wybrać objazd. W związku z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi na tym odcinku, Budimex zamknie przejazd na tydzień.

Utrudnień można spodziewać się już w piątek o siódmej rano. Przejazd ma być ponownie otwarty 22 marca. Jak zapowiada wykonawca, mimo opuszczonego szlabany dla kierowców, piesi nadal bez problemu będą mogli dotrzeć na perony.

Objazd tradycyjnie wyznaczono przez Tenczynek, aż do przejazdu na ulicy Sienkiewicza w Krzeszowicach.

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. Woanin

  12/03/2019 o 20:34

  Co za paranoja, wiadukt na Białce stoi nieruszony już od kilku miesięcy A oni robią wszystkie prace na raz, powinni skończyć wiadukt, i wtedy zamykać przejazd na kolejowej. Objazd przez tenczynek to duże utrudnienie dla mieszkańców Woli.

  • Mieszkaniec

   14/03/2019 o 21:35

   Nie zgodzę się, codziennie od kilku miesięcy pracują przy budowie wiaduktu na Białce.

 2. Wolanin

  13/03/2019 o 21:34

  Podział Woli na lepszą i gorszą „żelazna kurtyna” już powstaje z ekranów. Robią z Nami co chcą, zero informacji jak to wszystko będzie wyglądać w przyszłości.

 3. Mieszkaniec

  15/03/2019 o 11:34

  Co będzie jeżeli w pociągu wybuchnie pożar i stanie między stacjami? Gdzie ludzie uwięzieni między kurtynami uciekną? Co z migracjami zwierząt? Wieczorną porą jeżeli się zdrzemniesz nie będziesz wiedział czy to stacja na której planujesz wysiąść. Nie mówiąc o obserwowaniu przyrody za oknem. Koszmarne widoki i klaustrofobia takie doznania będą towarzyszyć pasażerom pociągów.

 4. Łorcyk

  15/03/2019 o 12:53

  A radne bierom piniondze i co?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę