Wydarzenia

Portal LGBT reaguje na facebookowy post wiceprzewodniczącego krzeszowickiej Rady Miejskiej

Lokalni samorządowcy dwa razy powinni zastanowić się przed publikacją postów w mediach społecznościowych, nawet jeśli wpis kierują tylko do ograniczonej grupy odbiorców. Przekonał się o tym niedawno wiceprzewodniczący krzeszowickiej Rady Miejskiej Henryk Woszczyna. Wulgarny mem, który udostępnił swoim znajomym na Facebooku sprawił, że stał się bohaterem artykułu na portalu kierowanym do społeczności LGBT.

Nadzy, pochyleni mężczyźni z wypiętymi pośladkami a na górze podpis „Partia Wiosna wyłania jedynki na listy do Parlamentu UE” – mem o takiej treści udostępnił swoim znajomym na Facebooku wiceprzewodniczący krzeszowickiej Rady Miejskiej Henryk Woszczyna. Wulgarny i homofobiczny post szybko zwrócił uwagę. Został skrytykowany przez wielu mieszkańców gminy, ale także radnych. „Publiczne poniżanie ludzi to rzecz, która nie przystoi nikomu, a w szczególności osobie, która Nas reprezentuje” – komentował na swoim profilu radny Grzegorz Małodobry.

W piątek Henryk Woszczyna stał się bohaterem (a raczej antybohaterem) jednego z artykułów na portalu skierowanym do społeczności LGBT (lesbijek, gejów, oraz osób biseksualnych i transgenderycznych). Udostępniony mem zniknął już z profilu radnego, ale osoby, które poczuły się nim urażone, na razie nie doczekały się przeprosin.

W górę