Wydarzenia

Kilkaset metrów od szkoły ma stanąć maszt telefonii komórkowej. Mieszkańcy protestują

Fot. Foter.com

Na prywatnej działce przy ulicy Dębowej w Tenczynku ma stanąć maszt telefonii komórkowej. Około 50 metrów dalej znajdują się domy jednorodzinne, a w promieniu kilkuset metrów szkoła i kilka zabytkowych budynków. O planowanej inwestycji mieszkańcy dowiedzieli się w grudniu. W styczniu do starosty wysłali pismo w którym stanowczo sprzeciwiają się lokalizacji masztu. Podpisy zbierane są także w sieci.

Setka osób podpisała się pod pismem do starosty powiatu krakowskiego. Mieszkańcy Tenczynka sprzeciwiają się w nim powstaniu stacji bazodanowej jednej z sieci telefonii komórkowych. Kolejne ponad 100 osób podpisało już internetową petycję w tej samej sprawie. Maszt miałby stanąć na prywatnej działce, tuż koła domów jednorodzinnym. W odległości zaledwie kilkuset metrów znajduje się szkoła podstawowa oraz zabytkowy kościół z dzwonnicą i Dom Sióstr Miłosierdzia.

– Jak to możliwe, by pomiędzy domami jednorodzinnymi budować maszt, który zaburzy ład przestrzenny i zmieni krajobraz i otoczenie domów, położonych w pobliżu lasu i łąk? Jak to możliwe, by przygotowywać taką inwestycję w ukryciu, bez konsultacji z mieszkańcami, rodzicami dzieci – uczniów pobliskiej szkoły? – piszą w internetowej petycji rozgoryczeni mieszkańcy. Wskazują, że pojawienie się masztu zaburzy ład przestrzenny, obniży wartość sąsiednich nieruchomości, a promieniowanie może mieć niekorzystne skutki zdrowotne. 

Mieszkańcy liczą, że przy pomocy starosty uda się zmienić lokalizacje inwestycji. Petycję online można podpisać tutaj >>

 

10 komentarzy

10 Komentarzy

 1. mości ksionc dobrodziej

  15/04/2019 o 04:48

  A nie bòjta sie tego promieniowania przestrzennego dobrzy ludzie.

 2. xyz

  15/04/2019 o 10:22

  Przecież w Tenczynku można zlokalizować maszt (nadajnik) na kominie browaru?!

 3. Anonim

  16/04/2019 o 17:00

  brońcie się. Czy miejscowy plan zagospodarowania pozwala na postawienie na tej działce masztu?

 4. Znafca

  18/04/2019 o 11:31

  Klasyczny przykład tzw. zjawiska „not in my backyard”. Wszyscy chcieliby dobry zasięg operatorów telefonicznych i szybki internet byleby nie budować tych okropnych wież „na moim podwórku”. Wszystkim nie dogodzisz, zablokują tu to postawią komuś innemu pod nosem.

 5. Anonim

  19/04/2019 o 20:53

  Coś pomyliłem 🙂

 6. Anonim

  19/04/2019 o 20:57

  Świetna akcja – ale cichutko w komentarzach 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę