Wydarzenia

Z bransoletką na ręce zamek zwiedzisz za darmo

W najbliższą sobotę, po zimowej przerwie, bramy zamku Tenczyn znów staną otworem. Za wstęp i zwiedzanie warowni trzeba będzie zapłacić. O bilet nie muszą martwić się osoby, które na ręce będą miały specjalną opaskę. Co ona oznacza i jak ją zdobyć?

Co łączy średniowieczną warownię w Rudnie, krzeszowickich harcerzy i tajemniczą opaskę? Ten-czyn. Wszyscy, którym na sercu leży czysta okolica, koniecznie powinni stawić się w sobotę o godzinie 9:00 nieopodal kościoła w Tenczynku. Tam otrzymają worki, rękawiczki i… opaski. Wiosenne porządki obejmą m.in.  las tenczyński, okolice stawu, drogą w stronę Rudna. Później uczestnicy pospacerują na zamek, gdzie po okazaniu specjalnej opaski będą na nich czekały darmowe wejściówki na zwiedzanie warowni z przewodnikiem.

Wiosenne porządki nie ominą także sąsiednich miejscowości. W sobotę o godzinie 9:00 w Nawojowej Górze rozpocznie się śmieciobranie. Start spod Domu Gromadzkiego. Po zakończeniu na uczestników czeka quiz z nagrodami i wspólne grillowanie. 27 kwietnia o godzinie 9:00, sprzątać okolice będą także mieszkańcy Zalasu. Więcej informacji o akcji znajdziecie na profilu organizatora – Stowarzyszenia Amonit. 

Rozpocznij dyskusję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę