Komunikacja

Korzystasz z busów na linii Chrzanów-Kraków? To musisz wiedzieć

Od poniedziałku na kierowców poruszających się krakowskimi alejami Trzech Wieszczy czekają spore utrudnienia. Remont ulic Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej wchodzi w nowy etap. Od 29 kwietnia, przez trzy miesiące, z ruchu zostanie wyłączony 400-metrowy odcinek od skrzyżowania z ulicą Kochanowskiego, aż do skrzyżowania z Lenartowicza.

Jak informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa w pierwszym etapie, przez okres 1,5 miesiąca prace toczyć się będą po stronie ulicy Karmelickiej. Do dyspozycji kierowców będą dwa pasy ruchu – po jednym w każdym kierunku. Na pasie prowadzącym w kierunku mostu Dębnickiego utrzymany zostanie pas autobusowy, którego zadaniem będzie usprawnienie przejazdu pojazdom komunikacji miejskiej. W przeciwną stronę dodatkowe buspasy zostaną wyznaczone na moście Dębnickim oraz na wiadukcie na al. 29 Listopada. W drugim etapie – również 1,5 miesiąca planowane są roboty po stronie ulicy Królewskiej, wtedy wyłączona zostanie al. Słowackiego i al. Mickiewicza w kierunku mostu Dębnickiego. 

Na czas remontu przystanek autobusowy z Placu Inwalidów, w kierunku Nowego Kleparza, zostanie przeniesiony na skrzyżowanie z ulicą Lenartowicza. Krakowski Zarząd Transportu Publicznego ostrzega, że na tym odcinku mogą wystąpić duże utrudnienia w kursowaniu miejskich autobusów. W cierpliwość będą musieli się także uzbroić pasażerowie wybierający kursy na linii Chrzanów – Kraków, przez Armii Krajowej, Czarnowiejską i właśnie aleje. Remont ma zakończyć się pod koniec lipca.

źródło: ZTP Kraków, Magiczny Kraków, ZDMK Kraków

 

Rozpocznij dyskusję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę