Edukacja

W liceum nauczyciele zawiesili strajk i sklasyfikowali uczniów

Fot. zdjeciakrzeszowice.pl

Nauczyciele z krzeszowickiego ogólniaka przerwali akcję protestacyjną. W środę zajęcia w budynku przy Ogrodowej odbywały się już normalnie. Zebrała się także rada pedagogiczna by sklasyfikować uczniów i tym samym umożliwić tegorocznym maturzystom przystąpienie do egzaminu. Na środę zebranie rady pedagogicznej zaplanował także dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Na ten moment nauczyciele w tej szkole nadal prowadzą strajk.

Czas ucieka, zwłaszcza dla maturzystów, którzy według planu od 6 maja powinni przystąpić do egzaminu dojrzałości. Matura, ze względu na trwający strajk, w niektórych szkołach może być jednak zagrożona. Na piątek zaplanowano kolejna rozmowy rządu ze strajkującymi nauczycielami. Ich forma nie podoba się jednak największemu związkowi zawodowemu – ZNP.

Premier ma także „plan awaryjny”. Jeśli w szkołach rady pedagogiczne nie przystąpią do klasyfikacji uczniów, zrobić będzie mógł to za nie dyrektor. Jeśli także on także nie zdecyduje się na klasyfikacje, stosowne decyzje podejmie organ prowadzący samorządu terytorialnego. Klasyfikacja ma być możliwa dzięki wprowadzeniu zmian w prawie oświatowym. Co z maturami ustnymi i ewentualnym sprawdzaniem egzaminów maturalnych? Na razie nie wiadomo.

 

18 komentarzy

18 Komentarzy

 1. Brat maturzysty LO

  25/04/2019 o 09:08

  Dziękujemy wszystkim – za mądrość. Vivat Academia, vivant Professores !

 2. f

  26/04/2019 o 19:51

  Przecież tu nie chodziło o kasę ,tylko o godność.Ja wiem że nauczyciel jest z góry mądrzejszy od ucznia. Bo to on przekazuje mu wiedzę.Ale musi mieć o nim chyba niskie mniemanie, ze uczeń to kupi!.

  • krzysio

   26/04/2019 o 20:58

   Od początku chodziło o kasę. Nieważne czy nauczyciel jest dobry czy nie daje rady. Tysiąc złotych dla każdego na głowę. Dopiero jak ludzie to zrozumieli i przestali popierać ten polityczny strajk, nagle, po 16 dniach strajku, nauczyciele przypomnieli sobie o godności. Śmieszne trochę.

 3. Absolwentka

  27/04/2019 o 09:23

  Jeżeli nauczyciel jest zły i nie daje rady to dyrekcja, organ nadzorujący, kurotor mają instrumenty żeby go zwolnić. Drogie trolle najbardziej śmieszy fakt że zabieracie głos i ferujecie wyroki zgodnie z linią partii. Jak chcę słuchać tych argumentów to wystarczy włączyć tzw tv narodową lub posłuchać przedstawiciela jedynie słusznej partii. Ten sam przekaz. Poniewieranie wszystkimi którzy są mądrzejsi od rządzących to w tej chwili norma. Podobnie jak skłócanie różnych grup społecznych. Zresztą po co posyłacie dzieci do szkoły uczcie je sami. Skoro w waszch ocenach nauczyciele są tak kiepscy. W końcu wielu siedzi na socjalu 500+ w domu będzie z nich jakiś pożytek. Przecież rząd dał jasny sygnał skleconą na kolanie uchwałą czy ustawą maturalną wprowadzoną jak zwykle wieczorową porą.

  • No właśnie

   28/04/2019 o 18:50

   Nie ma takich instrumentów.

   • Hm

    29/04/2019 o 06:54

    Karta nauczyciela skutecznie pozwala na bezkarnosc kompromitujacym ten zawód. Dochodzą jeszcze kompletnie bezkarni funkcjonariusze związkowi. To jest dopiero elita zawodu. Mówię o najniższym poziomie związku. Nie o panu Sławomirze.

   • Absolwentka

    29/04/2019 o 07:21

    Są, przecież zmieniono kryteria oceniania nauczycieli. Zresztą skoro zmieniono na jednej nocnej zmianie kryteria dotyczące matur, na innej ustawy o sądownictwie itd. W tym państwie gdzie prawo obowiązuje tylko niektórych wszystko można zrobić. Posłuchaj wypowiedzi pani kurator odnośnie matur.

    • 😁

     29/04/2019 o 10:50

     @absolwentko z całym szacunkiem dla twojej wiedzy nie masz racji. Kryteria oceny owszem przewidują ocenę negatywną bo muszą. Jednak aby taką ocenę dostać, nauczyciel musi naprawdę się postarać, a dyrektor bardzo chcieć go usunąć licząc się z krzykiem związków jeśli do takich oceniany należy oraz sądem do którego taki nauczyciel go zaprosi. Karta nauczyciela nie kryteria oceniania blokuje.

    • Ergo Stawski

     29/04/2019 o 12:02

     Chciałbym, żebyś miała rację. Niestety, na ten moment nie ma możliwości ani zwolnienia słabego, ani porządnego nagrodzenia dobrego nauczyciela.
     2 maja znowu wolne w szkole, widzę… Mają rozmach w odpoczynku, trzeba przyznać.

 4. Adalbert

  27/04/2019 o 15:19

  Usłyszałem piękny komentarz do strajku nauczycieli. „Przez to że żonie kupisz futro nie będzie lepszą żoną” Tak samo z nauczycielami. Przez dodanie im kasy nie będą lepszymi nauczycielami. A tak właśnie chciał Broniarz. Wciągnął was w strajk i zostawił bo tak mu kazał Grzesio Schetyna.Uczcie a nie politykujcie. Posłuchajcie nauczycieli ze szkól niepublicznych co mówią o karcie nauczyciela.

  • Sowa

   28/04/2019 o 11:34

   Byłeś przy tym jak Schetyna mu kazał? Może nagrałeś spotkanie? Jedli ośmiorniczki? Podziel się szczegółami?

  • JERZY

   28/04/2019 o 22:35

   Brawo. To cała prawda o strajku i nauczycielach. Źle im w szkołach publicznych to startować powinni do szkół prywatnych. Sądzę, że mieliby pod górkę.
   Należy zrobić referendum a przynajmniej ogólnopolski sondaż czy wycofać kartę nauczyciela. Przypuszczam jaki byłby wynik.

 5. LOKALNY

  28/04/2019 o 16:21

  Skoro priorytetowy temat zakończony – prosimy Szanowną Redakcję o informację z minionej sesji odnośnie przekształcenia wieczystego użytkowania dla mieszkańców blokowiska, gdyż próżne oczekiwania na protokół ze sesji, który zapewne będzie jak zwykle udostępniony z mocnym poślizgiem.
  Wieść niesie, że Pan Prezes Spółdzielni, który prawdopodobnie miał bardzo rzeczowe wystąpienie – „uprosił” zniżkę na 20%. Serdecznie mu dziękujemy, że się starał.
  Dziękujemy jednocześnie tym radnym-bezradnym, którzy asekuracyjnie, bądź co bardziej prawdziwe, nie posiadający wiedzy 🙁 wstrzymali się od głosowania. Żenada.

 6. Uczciwy

  28/04/2019 o 22:41

  Z Budowlanki trzeba połowę zwolnić.

  • Życzliwy

   29/04/2019 o 07:39

   Nierób do 6000 zł miesięcznie( za Przełomem). Obsługujący go pracownik socjalny 2500 zł miesięcznie, uczący jego dzieci nauczyciel 1800 do 2600 pensja zasadnicza miesięcznie( dodatki są uwarunkowane).” Sędziowie kasta złodziei”, „lekarze łapówkarze”, przedsiębiorcy krętacze i złodzieje dlatego pętla podatkowa zaciskająca się na szyji i ciągłe kontrole. Najuczciwszy Dyzio nierób. Tak dla dobra nieroba i dla komfortu jego pozostali pracują mój maleńki kolego. Ukochany kraj umiłowany kraj…

  • W końcu

   29/04/2019 o 08:19

   Z 99% szkół. Za to z drugą połową – więcej wymagać, lepiej opłacać.

  • Ono

   29/04/2019 o 12:46

   Może większe sito przy przyjmowaniu do szkoły. Z tego co słychać orły i sokoły rzadko trafiają do tej szkoły. Z pustego nawet Salomon nie naleje.

   • Zuza

    29/04/2019 o 21:57

    Orły i sokoły trafiają znacznie wyżej. Szkoda im życia na lokalne liceum. A szkoda, szkoda. Może czas to zmienić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę