Wydarzenia

KAS podziękuje mieszkańcom. W sobotę przyjdź uwolnić gladiatora od smogu

W sobotę o godzinie 11:00 Krzeszowicki Alarm Smogowy zaprasza mieszkańców na antysmogowy happening. Poza symbolicznym uwalnianiem gladiatora od smogu, na ten dzień aktywiści zaplanowali także publiczne przekazanie władzom gminy petycji z postulatami dotyczącymi poprawy jakości powietrza. Pod petycją swój podpis złożyło ponad tysiąc mieszkańców gminy. Zaproszenia na spotkanie otrzymał burmistrz Wacław Gregorczyk, przewodniczący Rady Miejskiej Adam Godyń oraz przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska Wojciech Styrylski. 

Jak informuje KAS, wydarzenie ma być formą podziękowania dla wszystkich mieszkańców, którzy tak licznie zaangażowali się w zbieranie podpisów pod petycją. W trakcie spotkania zostaną odczytane zawarte w niej postulaty. Mieszkańcy otrzymają także przekazanie ulotki i materiały informacyjne dotyczące uchwały antysmogowej dla Małopolski oraz aktualnych możliwości uzyskania dofinansowania na wymianę starych pieców.

Kulminacyjny moment sobotniego wydarzenia to symboliczne „przegonienie” smogu. – Będzie to atrakcyjna forma wizualna, szczególnie dla najmłodszych uczestników wydarzenia – informuje Łukasz Kidoń z Krzeszowickiego Alarmu Smogowego. Happening rozpocznie się w sobotę 11 maja o godzinie 11:00 na płycie krzeszowickiego Rynku.

 

2 komentarze

2 Komentarzy

 1. TOTAL TOLY

  11/05/2019 o 05:49

  AKCJA FAJNA I SENSOWNA,ale co z tego ,jak działania idą w innym kierunku@
  OTO PRZYKŁADY OGOLNIE-,,EKOLOGICZNE” ;
  1.Był program -alarm w telewizji o sprowadzaniu zamiast węgla-odpadów z fabryk asfaltu i mas bitumicznych z ROSJI@ 10 SUBST. ŻRĄCYCH I ZW. TRUJĄCYCH@
  JAKOŚ SPRAWA UCICHŁA!
  2.GAZ miał być najtanszym paliwem ogrzewczym@ a jest najdroższy i idzie w górę non stop@ zamiast kupowac rakiety i inne złomy -kupić ludnosci-GAZ@@
  3.Produkcja opakoań plastikowych oraz butelak BEZZWROTNYCH.NP. PIWO W BUT. O,66 ORAZ O,33 LITRA!!TYLKO DLATEGO ,BY PRACY NIE DODAWAĆ NA STACJACH BENZYNOWYCH PRACOWNIKOM??? OCZYWISCIE Z ODDAWANIEM KAUCJI ,CZY WYMIANĄ@
  4.JAKIŚ MĄDRY WYMYSLIŁ OBOWIĄZKOWE PANTOFLE -OCHRONNE FOLIOWE W SZPITALACH @@ FUNKCJONOWAŁO TO PONAD 15 LAT@ AUTOMATY ,A PRZY NICH OCHRONIAŻ @ WIĘC PYTAM GDZIE BYŁA EKOLOGIA ,GDZIE BIZNES??
  3. OBOWIĄZKOWE UŻYWANIE ŚWIATEŁ W POJAZDACH W DZIEŃ@ BEZSENS-W SŁONECZNE DNI I NP. PO MIEŚCIE,OD ŚWIATEŁ DO ŚWIATEŁ@TO DOBRY PRZEPIS ,ALE NA SKANDYNAWIĘ ,A NIE U NAS!JAKOŚ NIEMCY NIE WPROWADZILI TAKIEGO NAKAZU ,A JEŻDZĄ DWA RAZY SZYBCIEJ ,BO MAJĄ PO CZYM PRZYNAJMNIEJ@ Czyli potrzeba utylizacji kwasów i ołowiu u nas kilkakrotnie większa,jak na zachodzie@ cóż-bogaty kraj??
  JEST WIĘCEJ PRZYKŁADÓW BEZSENSONOŚCI DZIAŁAŃ=TZN. CO INEGO MÓWIMY ,CO INNEGO ROBIMY!!!!!!!!!!!!!!

  • Anonim

   12/05/2019 o 13:56

   Fatalnie się czyta to co piszesz. Piszesz z sensem, ale sposób przekazu jest tragiczny. Kompletnie nieczytelny. Zmień styl, bo oczy bolą jak się to w tej formie czyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę