Komunikacja

Wola Filipowska. Wykonawca przygotowuje się do przebudowy skrzyżowania z krajówką

Na Białce w Woli Filipowskiej wykonawca skończył główne prace konstrukcyjne przy wiadukcie. Niedługo ma rozpocząć kolejny etap. Prawdopodobnie w wakacje ruszy budowa skrzyżowania nowej drogi z biegnącą przez gminę krajówką i drogą gminną w kierunku Filipowic.

Choć główne prace przy budowie skrzyżowania krajówki z drogą biegnącą do Filipowic jeszcze się nie rozpoczęły, przy powiatówce w sołectwie już stanął znak informujący o objeździe. PKP wkracza w kolejny etap. – W chwili obecnej trwają ostatnie ustalenia z zarządcą drogi, co do ostatecznego terminu rozpoczęcia prac i otwarcia głównego frontu robót. Zostaną one rozpoczęte prawdopodobnie w okresie wakacyjnym – informuje PKP.

Przystanek na Białce w Woli Filipowskiej, w kierunku Chrzanowa został już przeniesiony. Zamiast wiaty stanął znak, busy zatrzymują się na wydzielonym odcinku jezdni. – Prace na DK79 będą wykonywane fazowo, z zamknięciem krótkich odcinków drogi i prowadzeniem ruchu wahadłowo. Ponadto wyznaczone zostaną objazdy okolicznymi drogami gminnymi – informuje PKP.

 

 

11 komentarzy

11 Komentarzy

 1. jest nas wiecej.

  21/05/2019 o 04:25

  Nie dla obwodnicy Trzebini.

  • Anonim

   22/05/2019 o 07:50

   Zabrzmiało jak komunistyczne „parówkowym skrytożercom mówimy stanowcze nie”

 2. dosc tego

  21/05/2019 o 04:26

  Trzebinioki niech sobie buduja obwodnice na swoich terenach a nie przez Puszcze Dulowska.

  • Ono

   22/05/2019 o 08:59

   Gospodarności jest wielka, najpierw wybudowali studzienki położyli pod ziemią kable, a teraz rozkopali wszystko kable leżą na wierzchu. Mam nadzieję że koparki ich nie uszkodziły i nie będą do wymiany. Polska rzeczywistość i „cięcie” kosztów.

   • Ono

    22/05/2019 o 20:42

    Piszę o okolicach budowanego skrzyżowania przy wiadukcie na Białce od strony Filipowic na 79.

  • g

   22/05/2019 o 20:55

   O jakiej Ty mówisz puszczy? Z niej została tylko nazwa!.

   • Anonim

    22/05/2019 o 22:01

    Smutne to i prawdziwe co pisze g. Szabruje się Puszczę Dulowską na potęgę. Część drzew wyłamały wiatry a resztę wycięto przy okazji. Leśnicy też muszą coś dorzucić do „pincet+” no i dorzucają.

    • GiePe

     27/05/2019 o 07:43

     Gospodarka leśna właśnie polega na wycinaniu drzew i odnawianiu drzewostanu. Nie wyobrażasz sobie aby na pewnym obszarze gdzie na 1000 drzew znajduje się 800 wiatrołomów zostawić te 200 ocalałych. Co dalej dosadzić nowe czy zostawić polanę. Oczywiście wyciąć stare drzewa i stworzyć młodnik.

     • Mieszkaniec

      28/05/2019 o 11:50

      Wyłamane były pojedyncze drzewa, a wycięto mnóstwo zdrowych nienaruszonych przez wiatr. Mam gdzieś taką gospodarkę leśną. Nasze dzieci i wnuki żeby zobaczyć las i korzystać z jego oddziaływania będą musiały jeździć kilometrami. Las jest tak przerzedzony że zwierzęta nie będą miały gdzie żyć. Tak że budowa obwodnicy o której tu mowa nie będzie stanowiła problemu. Karczowanie lasu trwa. Sztuczny młodnik to żaden las. Ekosystem lasu to różnorodność gatunkowa roślin i zwierząt i zależności jakie w nim występują. Młodnik to jeden gatunek drzew zasadzonych. Więc o czym tu mowa. Jeżeli konieczny jest taki szaber drzew to niech leśnicy sądzą to na nieużytkach, a nie wycinają drzew które pamiętają kilka pokoleń człowieka i żyją w lesie a nie sztucznie tworzonych młodnikach.

 3. To przez co sie teraz jedzie to centrum?

  22/05/2019 o 15:37

  Obwodnica w Trzebini jest konieczna ze względów bezpieczeństwa.
  Teraz kierowcy jakoś jadą jedną ręką ściskając nos a drugą gestykulują dziwiąc się jak do jasnej ciasnej można żyć w takim smrodzie i takiej brzydocie.

 4. mocniejszy

  24/05/2019 o 13:07

  Trzebińskie synki nie bedzie w puszczy dulowskiej zadnej obwodnicy. Wbijcie sobie do swoich „głowek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę