Wydarzenia

BO Małopolska. Jest wstępna lista projektów które wezmą udział w głosowaniu. Wśród nich 2 obejmujące gminę Krzeszowice

Fot. Foter.com

Z 233 zadań, które przeszły przez sito wstępnej weryfikacji, do dalszego etapu nie dopuszczono 45 projektów, czterech wnioskodawców wycofało swoje zadania. W tym momencie wiadomo, że o Wasze głosy w czwartej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego powalczą 22 projekty zgłoszone z Krakowskiego Obszaru Metropolitarnego. Dwa z nich swoim zasięgiem obejmują gminę Krzeszowice.

Kształt listy jeszcze może się zmienić, ponieważ w tym roku nowe zasady BO dopuszczają możliwość złożenia odwołania. Wśród odrzuconych zadań jest zakup mobilne sceny plenerowej – w uzasadnieniu napisano, że takie przedsięwzięcie nie mieści się w granicach zadań własnych województwa. Z listy wycofano wniosek zakładający pilotażowy projekt inteligentnych garaży rowerowych dla obszaru Krzeszowic. Podobny, obejmujący gminy Krzeszowice, Skawina i Słomniki, zweryfikowano negatywnie uzasadniając, że zadania związane z rozwojem infrastruktury przeznaczonej dla podróżnych korzystających z dworców i przystanków kolejowych znajduje się poza kompetencjami samorządu wojewódzkiego.

Do głosowania dopuszczono za to projekt „Uwolnijmy Dolinki Krakowskie od SMOGU – akcja edukacyjna skierowana do mieszkańców gmin Krzeszowice”, oraz wspólny projekt OSP Nawojowa Góra i Nowa Góra – „Ogólnodostępne AED na remizach w Powiecie Krakowskim”. Finalną pulę zadań, na które mieszkańcy będą mogli głosować poznamy pod koniec sierpnia. Głosowanie odbędzie się w dniach 9 do 30 września 2019. Wyniki poznamy w połowie października. Każdy Małopolanin który ukończył 16 rok życia, będzie mógł oddać tylko jeden głos na zadanie z subregionu którego jest mieszkańcem.

1 Komentarz

1 Komentarz

 1. Krzeszowicki Alarm Smogowy

  28/07/2019 o 21:45

  „Uwolnijmy Dolinki Krakowskie od SMOGU – akcja edukacyjna skierowana do mieszkańców gmin Krzeszowice, Zabierzów, Liszki, Jerzmanowice” Nasz projekt, po modyfikacji, został dopuszczony do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego dla Małopolski.

  Większość szkół z terenu 4 gmin odwiedzi mobilne centrum edukacyjne organizując profesjonalne zajęcia zarówno dla dzieci jak i nauczycieli 👩‍👧‍👦 Dodatkowo dla przedstawicieli samorządu i organizacji działających na rzecz poprawy jakości powietrza planowane są warsztaty mające na celu wypracowanie wspólnej strategii walki ze smogiem.

  Stawiamy na edukacje w każdej małej miejscowości, w każdym sołectwie 📚

  Mam nadzieje, że możemy liczyć na Wasze glosy we wrześniu❓

  Prosimy również o wsparcie i promocję informacji Gmina Krzeszowice Gmina Zabierzów Gmina Liszki – Urząd Gmina Jerzmanowice-Przeginia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę