Gospodarka

PKP przetestowało wiadukt w Krzeszowicach. We wrześniu zostanie udostępniony kierowcom i pieszym

Kończą się prace przy krzeszowickim wiadukcie. W czwartek na obiekt wjechały trzy ciężarówki o łącznej wadze 100 ton. – Inżynierowie sprawdzali zachowanie wiaduktu. To jeden z ostatnich etapów prac. Teraz rozpoczną się odbiory – informuje PKP PLK.

Prace przy krzeszowickim wiadukcie rozpoczęły się wiosną zeszłego roku. Obiekt ma 213 metrów długości i 7-metrową szerokość jezdni. Po obu stronach wybudowano chodnik dla pieszych. W tej chwili na obiekcie jest już oświetlenie i odwodnienie. Do wykonania zostały bariery zabezpieczające oraz zejścia i montaż wind. Otwarcie estakady planowane jest we wrześniu.

 

Prace trwają także przy krzeszowickiej stacji. Powstają nowe perony, przejście podziemne i udogodnienia dla osób o ograniczonej mobilności. PLK wymieniają tory, urządzenia sterowania ruchem kolejowym oraz sieć trakcyjną. Cała inwestycja w Krzeszowicach potrwa do III kwartału przyszłego roku – informuje PKP PLK.

Kolejną inwestycją, która zostanie odebrana jeszcze w tym roku jest wiadukt na Białce w Woli Filipowskiej. Obiekt miał zostać odebrany w połowie roku, otwarcie ma jednak nastąpić dopiero w październiku. W tej chwili, w miejscowości, trwają także prace na peronach, powstaje przejście podziemne. 

 

2 komentarze

2 Komentarzy

  1. Mieszkaniec

    09/09/2019 o 20:13

    Podobno mamy w Krzeszowicach nową skocznię narciarską. Deszcz obnarzył fuszery na wiadukcie. Zimą jak spływająca woda zamarznie będziemy mieli w jednym tor saneczkowy i skocznię narciarską.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę