Gospodarka

Gmina kupiła dwie działki. Co na nich powstanie?

Pod koniec sierpnia gmina kupiła dwie działki o łącznej wielkości ponad hektar. Teren położony tuż za krzeszowickim przedszkolem w przyszłości ma być przeznaczony na cele rekreacyjne.

Za działki kupione od prywatnego właściciela gmina w sumie zapłaci 1.6 miliona złotych. 600 tysięcy wpłynie na konto sprzedającego jeszcze w tym roku, milion w 2023 roku. Wielkość działek po zsumowaniu to 1.07 hektara, na tyle dużo, by w przyszłości mogła na nich powstać pływalnia. Pomysłów na zagospodarowanie jest jednak więcej, łącznie z możliwością utworzenia rekreacyjnego parku.

8 komentarzy

8 Komentarzy

  1. rura kangura

    28/08/2019 o 12:43

    Hej, młody junaku, smutek zwalcz i strach
    Przecież na tym piachu, już za kilka lat
    Przebiegnie, być może
    Jasna, długa, prosta
    Szeroka jak morze Trasa Łazienkowska
    I z brzegiem zepnie drugi brzeg
    Na którym Twój ojciec legł!
    La, la, la …

    Nie tak Panie i Panowie, nie tak.
    Tekst z oczywistych względów na potrzeby władzy musi zostać skorygowany.

    Hej, młody gwardzisto, smutek zwalcz i strach
    Przecież na tym piachu, już za kilka lat
    Przebiegnie, z pewnością
    Jasna, długa, prosta
    Szeroka jak morze Trasa Łazienkowska
    I z brzegiem zepnie drugi brzeg
    Na którym Twój ojciec biegł!
    La, la, la …

  2. Tomek

    28/08/2019 o 21:12

    15000 za ar – no po prostu okazja była:). Jeszcze taki malowniczy teren na rekreacje wzdłuż obwodnicy.

    • Sobre

      29/08/2019 o 10:06

      Jakiej obwodnicy? 😀

  3. TOTAL TOLY

    29/08/2019 o 06:27

    JUŻ SIĘ NIE OŚMIESZAJCIE TAKIMI INWESTYCJAMI I PLANAMI!! ZA 100 LAT CHYBA?
    PARE LAT TEMU KUPILI DZIAŁKI W WOLI FILIPOWSKIEJ=UWAGA-POD INWESTYCJE GOSP.
    JADE -WIDZE DALEJ POLA@ O INWESTYCJI W MIĘKINI SŁYSZYMY OD 5 LAT@@@ ,PRZY UDZIALE U.EUROPEJSKIEJ I AGH BĘDZIE SUPER KOMPLEKS WYPOCZYNKOWO REKREACYJNY.JADE WIDZE-TRAWSKA I SMIECI@NIKT ŁOPATY NIE WBIŁ@POD MIEKINIA MIELI ZAKRĘT PROSTOWAĆ Z POWIATEM JUŻ 5 LAT TEMU . JAKOŚ NIE WIDAĆ???@@ NA PAPIERZE TO ZAPLANUJCIE SOBIE ZOO I DISNEYLAND@NO I ZABIERAC SIĘ ZA TORY I SIEĆ TRAKCYJNĄ ,BO TRAMWAJ JUŻ MACIE KOŁO FEETNESSU@ EJ TAM ,CHOCIAŻ WESOŁO Z WAMI JEST@ KABARET POBIJACIE NA 100 %
    NAZWA ULICY=TARGOWA MI SIĘ NIE PODOBA@ TAM OD WOJNY JUŻ NIE MA ŻADNEGO TARGOWISKA@@ DO ROBOTY RADNI@@@

    • Ja

      29/08/2019 o 08:15

      Popieram! 😀

  4. Czesio

    29/08/2019 o 10:25

    Postawmy tam wielki hipermarket, np. Auchan, bo są dobre ciastka. Rekreację można uprawiać biegając między regałami.

  5. JERZY

    09/09/2019 o 11:49

    Miejsce na rekreację? Wróbelki ćwierkają, że ma powstać kolejne boisko, głupia moim zdaniem propozycja w świetle niszczejącego Świtu. Postała „Komisja Emerytów” która nie wiadomo jak pracuje, jakie ma plany. Mówili o grilowaniu, o plenerowej siłowni, która wszystkim wyszłaby na zdrowie przy Ogrodowej a tu nagle perspektywa placu rekreacyjnego, zapytuję – dla kogo?
    Zbierajcie pieniądze na basen, może referendum zrobić czego oczekuje społeczeństwo ?

  6. Gie

    13/09/2019 o 08:29

    Tanie w utrzymaniu baseny letnie za 1,3 mln.
    https://www.youtube.com/watch?v=z6wTL0gX0Q4
    Na początek coś takiego Krzeszowicom by wystarczyło. A kryta pływalnia, basen w dalszej kolejności.