Edukacja

Prace przy krzeszowickie „dwójce” się przedłużą

O około dwa tygodnie przedłużą się prace przy rozbudowie krzeszowickiej „dwójki”. W tej chwili wykańczane jest wnętrze nowej części budynku.

11 sal lekcyjnych, dwie świetlice, sala gimnastyczna, a przed budynkiem boiska do siatkówki, koszykówki i piłki nożnej oraz skocznia lekkoatletyczna i bieżnia z nową nawierzchnią. Do przebudowy pójdą wjazdy od ulicy Aptecznej (dawna Danka), chodniki i miejsca parkingowe. Całość ma kosztować prawie 13 milionów złotych, ponad 8.1 miliona pokryje dofinansowanie z RPO (Rewitalizacja miast małych i średnich).

Rozbudowa „dwójki” sprawi, że uczniowie zamiast w dwóch budynkach, będą uczyć się tylko przy ulicy Szkolnej. Gmina zyska więc spory obiekt przy Krakowskiej. Już dziś mówi się, że w przyszłości zostanie tam przeniesiony Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Firma prowadząca prace w podstawówce potrzebuje jeszcze około 2 tygodni na wykończenie pomieszczeń.

 

 

8 komentarzy

8 Komentarzy

 1. Anonim2

  30/08/2019 o 15:31

  Niech się pospieszą, bo przecież nasi umiłowani oficjele: starosta, dyrektor, minister muszą przeciąć wstęgę przed wyborami. Każde punktowanie na wagę złota. Jeszcze w prognozach trochę brakuje do większości kontytucyjnej. Do roboty budowlańcy chyba że jesteście gorszy sort lub stoicie tam gdzie stało ZOMO.

 2. ...

  30/08/2019 o 18:21

  Gdybyś miał jakikolwiek pojęcie o tym, o czym próbujesz dywagowac, widziałbys, że od zakończenia robót budowlanych do użytkowania, jeszcze długa droga. Nie bajdurz więc o przecinaniu wstęgi przed wyborami.

 3. Czesio

  30/08/2019 o 21:54

  Dlaczego zainwestowali w skocznię lekkoatletyczną? Lepiej byłoby zbudować skocznię narciarską. Na skokach łatwiej się wybić niż na jakiejś tam lekkoatletyce.

 4. drogowka

  31/08/2019 o 13:53

  „A gdyby tu było przedszkole w przyszłości… i wasz synek mały przechodził… w przyszłości… „

 5. ratownik WOPR

  02/09/2019 o 20:50

  KUPILI POLA ZA PRZEDSZKOLEM ZA MILIONY @ NO I CO Z TEGO WYNIKA?? A NIEWIELE@
  ZAMIAST TAM TOPIĆ KASE MOGLI CHYBA PRZY SZKOLE BASENIK DOFINANSOWAĆ@ JAK CHOCBY W ZABIERZOWIE@ NAS NA BASEN DO SIERSZY WOZILI ZE SZKOŁY IM. JURIJA GAGARINA@@
  UMIEJĘTNOŚĆ PŁYWANIA -ZACHOWANIA SIĘ NA AKWENACH OTWARTYCH-TO BYŁA PODSTAWA W SOSJALIMIE@@ TO WIDAĆ -ILE MAMY UTONIĘĆ CO WAKACJE@BYŁY OBOZY HARCERSKIE ,BIWAKI,KOLONIE ITP.PŁYWALIŚMY JAK RYBY!!!! MAM IŚĆ NA SESJE TO DZIADKOM TŁUMACZYĆ@@ ŻYLI WTEDY ,TO CHYBA PAMIĘTAJA??? ABO I NIE@@@

 6. ratownik WOPR

  02/09/2019 o 20:59

  DLATEGO ZDANIE NA AWF PŁYWANIA NA 5 TO BYŁA DLA NAS FRASZKA @ PYTALI NAS ,CZY TRENUJEMY PŁYWANIE W KLUBACH@ A MY TYLKO -UŚMIESZKI@@ WSTYD., HAŃBA I ŻENADA TZW. WŁODARZY ,ZEBY W UZDROWISKU NIE WYBUDOWALI BASENU PRZEZ 40 LATwww@@ ALE PLANY SĄ ZLECONE FIRMIE NA TEMAT -CZY KRZESZOWICE MOGĄ BYĆ ZNOWU UZDROWISKIEM??Prędzej CENTRUM koncertów DISCO POLO ,BO TU PRZYNAJMNIEJ COŚ SIĘ DZIEJE I KILKA TYS. OSOB PRZYBYWA@@

 7. Gie

  03/09/2019 o 08:57

  A jak tam budowa biblioteki?

  „Nowy obiekt ma stanąć na miejscu placu targowego przy ulicy Szkolnej do końca listopada 2020 roku.”

 8. BALBINKA

  04/09/2019 o 18:38

  TAK STANIE ,JAK OBWODNICA ZA CMENTARZEM ,BASEN I INNE BAJKI BRACI GRIMM@@

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę