Wydarzenia

W Zabierzowie policja zatrzymała pseudografficiarzy. Teraz czas na Krzeszowice

Wola Filipowska. Zniszczone ekrany na peronie 2

W sobotę zabierzowskim policjantom udało się zatrzymać dwóch młodych pseudografficiarzy. Chłopcy zdewastowali ekrany dźwiękochłonne przy kolei. Za zniszczenie mienia grozi do 5 lat więzienia.

Do zatrzymania 15-latka z Krakowa i 17-latka z Zabierzowa doszło dzięki zgłoszeniu jednego z mieszkańców i szybkiej interwencji policji. Jeden z pseudografficiarzy miał przy sobie plecak ze sprayami, maskę przeciwpyłową i rękawiczki lateksowe. Obaj sprawcy przyznali się do winy. W tej chwili trwa szacowanie strat. Za zniszczenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Pomazane sprayem ekrany przy kolei to nie tylko problem Zabierzowa czy Rudawy. Kilka dni po zamontowaniu ich przy peronach w Woli Filipowskiej, na gufrowanej nawierzchni pojawiły się pierwsze napisy. W przeciwieństwie do zabierzowskich mundurowych, krzeszowickiej policji sprawców dewastacji na razie udaje się złapać… głównie poza granicami gminy. Tymczasem na krzeszowickich osiedlach cięgle pojawiają się nowe kibolskie malunki i wlepki. 

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. mieszkancy

  12/09/2019 o 14:31

  Szanowna Policjo Krzeszowicka zacznij sie interesowac tym co dzieje sie w twojej okolicy i lap złodzieji graficiarzy bandytow zboczencow etc. Za to masz płacone z naszych podatkow droga policjo krzeszowicka. Dziekujemy pozdrawiamy

 2. Podatnik

  12/09/2019 o 14:41

  Plama na honorze Policji bedzie nie złapanie tych wandali ktorzy zniszczyli ekrany dzwiekoszczelne.

 3. poli

  12/09/2019 o 14:43

  Nalezy porozkładac kamery w roznych miejscach strategicznych całej i problem zniknie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę