Gospodarka

Kolejnym wiaduktem w gminie można już jeździć

Fot. PKP PLK

W piątek oddano do użytku nowy wiadukt kolejowy w Woli Filipowskiej, a razem z nim ponad kilometrowy odcinek drogi serwisowej łączącej krajówkę z ulicą Młyńską. Nowy obiekt ma 11 metrów szerokości, jest też wyposażony w chodnik.

Prace przy budowie rozpoczęły się w styczniu zeszłego roku. Pierwotnie nowy wiadukt na Białce w Woli Filipowskiej miał zostać otwarty w połowie roku. Ze względu na opóźnienia, termin przesunięto na październik, ostatecznie nowy obiekt oddano do użytku w piątek.

Wiadukt łączy południową część Woli Filipowskiej z krajówką, to jedyny taki obiekt w miejscowości. Docelowo, kierowcy będą mogli korzystać także z przejazdu w ciągu ulicy Kolejowej tuż przy stacji. Przejazd będzie odbywał się po torach. Piesi będą mogli natomiast skorzystać z podziemnego przejścia, wyposażonego także w windę. W miejscowości trwa budowa drugiego peronu, w tej chwili montowane są wiaty.

Zobacz jak powstawał wiadukt w Woli Filipowskiej

 

14 komentarzy

14 Komentarzy

 1. SANDOKAN

  13/11/2019 o 18:56

  TO SIĘ CHWALI@ A TERAZ CO??
  JEST SZANSA I SWIATEŁKO W TUNELU NA ROZWIAZANIE PROBLEMU I OCZEKIWAŃ MIESZKANCÓW OD DZIESIECIOLECI@A mianowicie taki ,aby nie dopuszczać budynku po INTER MARCHE do ruiny ,ja to się z pałcami stało@@Gmina powinna przejac budynek i zaadoptować w nim basen i sale kinową@ W CZYM PROBLEM?? JUŻ 80 % JEST WYKONANE@ NOWY BUDYNEK ,MEDIA ,PARKING,BEZPIECZNA LOKALIZACJA@ WYKORZYSTĆ TO NALEŻY@a nie gadac tylko to samo od lat@@

  • Anonim

   14/11/2019 o 12:38

   Szkoda, że mocnyś tylko w gębie. Pomysły może masz i dobre, ale z realizacją gorzej. No tak. Zapomniałem. Ty przecież tylko wymagasz.

 2. browarowy

  14/11/2019 o 07:37

  @SANDOKAN Świetny pomysł, ale… Gmina tego nie zrobi, nie ma na to środków… chyba że je gdzieś znajdzie (podpowiedź: w naszych kieszeniach). Tylko i wyłącznie prywatny inwestor jest w stanie to zrobić.

 3. Anna

  14/11/2019 o 08:29

  Sandokan
  Chyba masz źle dobrane leki. Szalony pomysł

 4. SANDOKAN

  15/11/2019 o 05:14

  TRUDNO ODPOWIADAĆ NA TAKIE BZDETY@ Domyslam się-smarkacze bez pojęcia i nie zorientowani w temacie i jeden farmaceuta od leków się trafil?Smutne ,bo własnie tak ględzą od lat bezradni i reszta@ODPOWIADAM TYLKO TZW. BROWAROWEMU@Resztę nalezy ponina lub zaorać=nie w temacie@
  A WIĘC PO KOLEI@Kupili 4 lata lata temu za działki WOLI FILIP. ZA 8 mln zł.niby pod wielkie inwestycje.I NIC SIĘ NIE DZIEJE I NIE BEDZIE DZIAŁO,BO INWESTORZY TO UCIEKAJA Z TEGO TERENU/INTER MARCHE,APHIA,EDEN/.W TYM ROKU BURMISTRZ KUPIŁ DZIAŁKI ZA ORLIKIEM ZA 2 MLN ZŁ. PO CO??KTO TO WIE? Teraz macie nowy zakup działki koło nowego wiaduktu za 200 tys.zł .kto wie -po co?to bliskie obłedu-takie cyrki@ za ,,animacie i badania”-czy KRZESZOWICE MOGA BYC ZNOWU UZDROWISKIEM??== ZAPŁACILI FIRMIE 60TYS,ZŁ.Każdy moze im odpowiedzieć na to w 5 min.O super inwestycji z AGH W MIĘKINI tłuką już 6 lat,a nikt tam nawet chwastów nie wyrwał!Mieli kase z powiatem na wyprostowanie zakrętu pod MIĘKINIĄ oraz zlikwidowanie tej nieudacznej ,,szykany” na koncu GRUNWALDZKIEJ@Pytam się-po co na na sesjach gadali ,jak nic nie wykonali??NIECH W KOŃCU COĆ ZROBIĄ @Baseny juz we wszytkich wsiach są@ ZABIERZÓW ,BUKOWNO! NO ALE PO CO W ,,,UZDROWISKU MA BYĆ NIBY BASEN?? DLA KOGO??CIAO!

 5. Ewka

  16/11/2019 o 00:25

  Sandokan na burmistrza!!
  Marnuje marnuje tu kolega. Aż żal, szkoda, tyle dobrego by zrobił dla Gminy, ma takie cudowne pomysły, znajomość tematów.

 6. Edek

  16/11/2019 o 07:38

  Sandokan
  Nie marnuj swojej energii, wiedzy i dużych kompetencji na samo pisanie tutaj. Idź do gminy, mów i działaj. Jesteś the best! Mistrz! Niemarnowanie potencjału, bo to ogromna strata dla gminy. Może czas na zmiany, czas pokazać twoje rzeczowe uwagi i cenne pomysły
  Nie marnuj się

 7. SANDOKAN

  16/11/2019 o 17:18

  DZIĘKUJE WAM ZA UZNANIE!Mam ciekawsze zajęcia to raz! ZA MAŁO PŁACĄ TO DWA@Prawie wszyscy radni mieliby AUT!Nie kręci mnie udział w uroczystosciach ze sztandarami to trzy@A NA SESJACH TŁUMACZYĆ W KÓŁKO TO SAMO ,A I TAK NIC NIE DOCIERA DO STAREGO BETONU I STYROPIANU-TO CZTERY!Moze na zastepcę kiedyś -do zadań trudnych,ambitnych i wymagających!??? Ale brak czasu i specjalnie brak ochoty tez!NATOMIAST CHĘTNIE DORADZĘ BEZPŁATNIE@@A ci co pracuą ,debatują ,obradują i pieniądze pobierają za to -niech działają@CZYLI W SKRÓCIE-1.STAW WRONKI-KĄPIELISKO. 2.SZYKANA NA UL.GRUNWALDZKIEJ.3.ZAKRĘT POD MIĘKINIĄ.4.UL.LEGIONÓW-NORMALNY BEZKOLIZYJNY PRZEJAZD PRZEZ MOST.5.ADAPTACJA INTER MADCHE NA POTRZEBY MIASTA.6.RONDO LUB ŚWIATŁA POD LIDLEM ,bo się pozabijają przy tym ruchu I ROZWIĄZANIU.7.Uruchomić lodowisko SZYBKO ,bezpłatnie i z dostępem do szatni w szkole ,wc-a nie jakies tam budowlane TOY TOYE@ TE POSTAWIMY RADNYM NA SESJACH POD U.M.8.Nie niszczyć jarmarku w te 6 godz. kazdego poniedziałku,bo to nasza wizytowka!Nikt ze starszych ludzi nie bedzie po bułki za ORLIK maszerował!!A nie jakies tam miejsca parkingowe ,jak za 30 metrów jest cały plac do parkowania@Chyba ,ze mamusie musza podwozic pociechy,bo nie będa do szkoły na butach chodzić w XXI WIEKU CHYBA!! KTO TO WYMYSLIL??-CIEKAWI MNIE@NA RAZIE TYLE WYSTARCZY@ Jak będa mądre zapytania ,to napiszę CIAG DALSZY@ CZ.2,POZDRÓWKO@

 8. SANDOKAN

  16/11/2019 o 18:45

  OK@ JEDZIEMY DALEJ Z TEMACIKAMI@1. AFALT POŁOZYĆ OD STAWU DO RUDNA-raptem 800m. juz 5 lat to planują,a o turystyce rowerowej gadaja bez końca@! 2.Parking od ul.Parkowej do mostu,drugi rząd ,raptem 100metrów@ A nie pod kosciołem@ 3.Usunąć stare ,chore drzewo obok kościoła,bo wyrządzić moze duże straty! 4.Asfalt połozyć na drodze za nowym wiaduktem do PSZOKU@ 5.Uaktywnic pstragarnie w DUBIU. ZA POTOCKICH DZIAŁAŁA,ZA OKUPACJI ,ZA KOMUNY I 20 LAT W WOLNEJ POLSCE@ TERAZ SIE NIE DA? 6.Wyasfaltoać boczne uliczki na ul. Grunwaldzkiej ,bo po kazdym deszczu cały piach na połowie jezdni zalega i reszta w kanalizacji-zatkana co chwilę@Pielgrzymki się dziwują ,jak brną z wózkami dzieciĘCYMI i niepełnosprawnymi ,jak po plaży w USTCE@TO WSZYSTKO POD OKNAMI URZĘDNICZEK@Tak ,ze do zrobienia trochę jest,a nie spać nad laptopami i zmieniac tylko nazwy ulic!!Sesje RADY są na YOU TUBIE-DOBRY KABARET@ ILU JEST URZĘDNIKÓW I RADNYCH?? DOŚĆ DUŻO -niech spełnią choć połowę z wyżej wymienionych!A ICH SPEŁNIANIE TO TYLKO WYMÓWKI I TZW. SPYCHALSTWO@ CZYLI-to nie ich,to powiatu,to prywatne,to wojewódzkie ,to Potockich,TO SIĘ NIE DA,NIE MA PIENIĘDZY itp/itd.etc.###CO JEST ICH W TAKIM RAZIE? TYLKO PENSJE,PODWYŻSZANE CO ROKU??Powrócimy do tego za rok!Zobaczymy,co się dało??NARKA I MIŁEGO WEEKENDU!!

 9. BALBINKA

  17/11/2019 o 06:00

  Brawo panie Sandokan.Wypunktował ich pan pięknie!Powinni w maskach chodzić po miescie,żeby ich nikt nie rozpoznał.Faktycznie , jazda bez trzymanki z nimi.
  Dwa pałace niszczeją,zabytki,i inne budynki/dawne U.PRACY,KOMUNIKACJI/ idą w niebyt,a oni 8 mln wydają na ruiny zamku Tenczyn i oddają spotkobiercom?To już jest mistrzostwo świata.Gladiator oddaje panu SALUT!Dziękujemy i czas na działania i konkretne zmiany.

  • Absolwentka

   17/11/2019 o 15:56

   Balbinko obydwa pałace i stary urząd pracy wróciły do Potockich. Po kiego grzyba my mielibyśmy to remontować? Niech się zajmie tym właściciel. Co do Sandokana nie wpadaj w przedwczesne uwielbienie, pisać każdy może gorzej z działaniem…

 10. Anonim

  17/11/2019 o 12:18

  Tego się czytać nie da. Oczy bolą. Nie od tresci, tylko od sposobu jak to jest napisane.
  Pisz człowieku normalnie, bo na prawdę nie da się tego czytać, byłbyś uprzejmy tak zrobić ?

 11. SANDOKAN

  18/11/2019 o 10:36

  ABSOLWETTKI I INNE TAM@ JAK WY NIC NIE ŁAPIECIE Z TEMATU ,TO AŻ ŻAL@O to chodzi ,ze pałace mogły być juz dawno wyremtowane i zagospodarowane w latach 80tych czy 90tych.BYŁY CHĘTNE KOPALINE ZE SLASKA,SOSNOWCA,ale JAGIEŁLO MIAŁ ,,INNE PLANY”?Nikt się o to wtedy nie upominał i klamka by zapadła i koniec@ Byłoby ,jak z setkami zamków i pałaców w POLSCE.Na Ślasku nawet pewne zaki oddały władze w prywatne ręce za ,,złotówkę”.tylko po to ,aby dalej nie niszczały i spełniały jakaś funkcję dla gminy@@Nie ma juz w całej Polsce tak zaniedbanych obiektów.Pozwiuedzajcie sobie-KRASICZYN,BOBOLICE,OGRODZIENIEC,SUCHĄ B.LIPOWIEC.TO TEŻ BYŁY KIEDYŚ RUINY@ Wszędzie sobie poradzili ,tylko nie u nas w ,,uzdrowisku z tradycjami????A JUŻ NIGDZIE ZE ŚIECZKĄ NIE ZNAJDZIECIE PRZYKŁADU ABY KTOŚ WYREMONTOWAŁ ZAMEK ,CZY PAŁACYK I ODDAŁ INNEMU WE WŁADANIE@Wszędzie nawet na mało znanych wsiach sobie poradzili z zabytkami,tylko nie u nas -nieudolni od lat!!Oto przykład- BOBOLICE -70km od nas ,za OLKUSZEM ,Zawierciem@@https://www.youtube.com/watch?v=MnBMzGZuxHk

 12. Ewik

  18/11/2019 o 15:50

  Forumowiczowi o nicku Sandokan doskwierają dwie dolegliwości: (głowy, tj. mózg) oraz klawiatury (tj. klawisz Caps Lock).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę