Gospodarka

Gmina kupiła dom jednorodzinny. Co zamierza z nim zrobić?

Fot. PKP Piotr Hamarnik

Pod koniec października burmistrz podpisał akt notarialny. Tym samym gmina stała się właścicielem 8-arowej działki z domem. Po co ją kupiono i co gmina zamierza z nią zrobić?

To nie atrakcyjna działka z malowniczo położoną willą, a niski dom z widokiem na krzeszowicki wiadukt. Jego właściciele, znając plany PKP, od lat zabiegali by kolej wykupiła nieruchomość. Gdy okazało się, że spółka nie ma takiego zamiaru, te same prośby zaczęli kierować w stronę gminy.

Pod koniec października burmistrz podpisał akt notarialny. Za nieruchomość przy Daszyńskiego, położoną tuż za torami, po prawej stronie drogi, oraz 8-arową działkę, gmina zapłaciła 400 tysięcy złotych. W przyszłości dom ma zostać wyburzony, a działka posłuży za parking mieszkańcom dojeżdżającym od strony Tenczynka.

 

12 komentarzy

12 Komentarzy

  1. Alladyn

    06/11/2019 o 22:01

    Przyda się na urząd?

  2. Gie

    06/11/2019 o 23:34

    Jak zaczynali budowę pisałem że przejście pod torami powinno być na przelot. Raz, dwa można by się dostać od strony Tenczynka na perony a nie latać po wiadukcie.

  3. Zuza

    07/11/2019 o 08:51

    Dobra zmiana

  4. Anonim

    08/11/2019 o 07:31

    50 tys za ar drogi to będzie ten parking. Fajnie wydaje się publiczne pieniądze!!!!

  5. Wojciech

    08/11/2019 o 21:37

    Rozumie ze info o tym ze mieszkaniec gminy zostanie konstytucyjnym ministrem nie jest info dla portalu

    • Wyborca

      10/11/2019 o 13:31

      Jeszcze nie został, dopiero słychać ćwierkanie wróbli w tym temacie. Nominacji od prezydĘta nie dostał.

    • Hm

      10/11/2019 o 18:25

      Taki portal…

  6. Jarek

    09/11/2019 o 10:37

    Po prawej, za torami to są dwa takie miejsca. Zależy skąd jechać.

  7. LOKALNY

    09/11/2019 o 11:17

    A w jakim czasie zwróci się koszt zakupu działki? Rozumiem, że parking będzie płatny aby pieniądze wróciły do budżetu gminy, bo nie sądzę aby pan Gregorczyk był św. Mikołajem dla mieszkańców Tenczynka i okolicy.

    • Obiektywny

      10/11/2019 o 11:06

      Czem5ma być płatny, to przecież sprawa ważna społecznie. To może zrobić płatne pod wszystkimi szkołami przedszkolami.

  8. edward

    10/11/2019 o 15:33

    Racja lepiej nic nierobić

  9. edward