Wydarzenia

Nieznani sprawcy zdewastowali zabytkową willę

Fot. KPP Kraków

W nocy z środy na czwartek nieznani sprawcy włamali się do zabytkowej Willi Japonki i uszkodzili instalację centralnego ogrzewania. Remontowany budynek zalała woda. Straty szacowane są nawet na kilkaset tysięcy złotych.

Właścicielem zabytkowej Willi Japonki jest Powiat Krakowski. W zeszłym roku starostwo pozyskało pieniądze z ministerstwa i rozpoczęło gruntowny remont. W nocy z 13 na 14 listopada do budynku włamali się nieznani sprawcy. Uszkadzając instalację centralnego ogrzewania doprowadzili do zalania pomieszczeń.

 

Straty na dzień dzisiejszy nie zostały jeszcze oszacowane, ale wszystko wskazuje na to, że mogą sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych. Nad sprawą cały czas pracują funkcjonariusze policji, którzy zbierają i utrwalają materiał dowodowy i ustalają sprawców dewastacji – informuje podkomisarz Justyna Fil z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Z uwagi na charakter zdarzenia policja zwraca się z prośbą do wszystkich mieszkańców Krzeszowic oraz innych osób, mających jakąkolwiek wiedzę na temat opisywanego wydarzenia a mogących się przyczynić do ustalenia jego sprawców. Funkcjonariusze proszą o przekazywanie wszelkich informacji  oficerowi dyżurnemu Komendy Powiatowej Policji w Krakowie przy ulicy Łokietka 205 lub dzwoniąc pod numer  12 615 76 00 (oficer dyżurny) lub 723 695 017 (policjant służby kryminalnej) lub ewentualnie numer alarmowy 112.  Policja zapewnia anonimowość.

8 komentarzy

8 Komentarzy

 1. Gie

  15/11/2019 o 21:30

  „Straty szacowane są nawet na kilkaset tysięcy złotych.”
  Aż rzuciłem okiem na Allegro. Ceny fotopułapek zaczynają się od 250 zł. Dla gminy to żadne pieniądze. Nawet gdyby ktoś ją ukradł to nie będzie wielka strata. A być może byłaby w stanie wykryć straty warte kilkaset tysięcy złotych. Tylko komuś musiało by się chcieć i zależeć na takich fotopułapkach.

  • krzeszowiceone.pl

   15/11/2019 o 21:43

   Właścicielem Japonki jest powiat, nie gmina.

  • Ewik

   16/11/2019 o 08:28

   Zasadniczo masz rację, niemniej postępując tym tropem rozumowania, można było instalację CO podłączyć do prądu. Ale głupie dzbany w swoich kalafiorowatych mózgach zawsze znajdą sposób: jeśli nie zaleją, to podpalą albo wysadzą w powietrze – więc nacisk warto położyć na poszanowanie cudzej własności, niekoniecznie na radykalne odstraszanie. Tak czy inaczej, do pewnych rzeczy po prostu trzeba dojrzeć…

   • Akogoto

    18/11/2019 o 06:55

    Tylko dlatego ze jest wolność słowa.. nie skomentuje.

   • Ziom

    18/11/2019 o 06:59

    Podpowiedz prosze jak u dzbana wywołać poszanowanie cudzej własności.. piszesz bzdury. Ale jest wolność słowa.. wolno Ci.
    Zdjecia i publikacja.. bez półśrodków

 2. Kulsony

  16/11/2019 o 20:25

  A co robią nasi panowie policjanci szanowni? Pytamy się czy w każdej miejscowości jest patrol w nocy? Niereeee Czy jest monitoring na który środki są? Nieeee Coż wiec robicie panowie policjanci?

 3. Hm

  19/11/2019 o 17:04

  Zapytajcie nauczycieli, jakie konsekwencje mogą wyciągać za wandalizm w szkole. Jak reaguje na uwagi bardzo wielu rodziców. Tym sposobem wychowujemy (?) kolejne pokolenie. Pokolenie wandali?

 4. qik

  21/11/2019 o 21:21

  Są jakieś wieści? Złapano sprawców? Oby tak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę