Wydarzenia

Cztery szkoły bez przedstawicieli w Młodzieżowej Radzie Miejskiej

MRM pierwszej kadencji na inauguracyjnym posiedzeniu

Młodzi mieszkańcy gminy wybrali swoich przedstawicieli do Młodzieżowej Rady. Dwunastoosobowy skład czeka jeszcze na zatwierdzenie przez radnych krzeszowickiej Rady Miejskiej.

Maja Mucha ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Krzeszowicach, Adrian Pawlik ze Szkoły Podstawowej w Czernej, Kacper Kłeczek ze Szkoły Podstawowej w Filipowicach, Nina Gąsienica ze Szkoły Podstawowej w Nawojowej Górze, Marcel Krzanik ze Szkoły Podstawowej w Sance, Piotr Nowak ze Szkoły Podstawowej w Nowej Górze, Małgorzata Sajna ze Szkoły Podstawowej w Tenczynku, Weronika Gargas z Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Filipowskiej, Julia Biroś ze Szkoły Podstawowej w Zalasiu, Jan Płaszczak z Liceum Ogólnokształcące w Krzeszowicach, Gabriela Makowska z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krzeszowicach oraz Patryk Mucha jako przedstawiciel młodzieży uczącej się poza gminą – to dwanaście osób, które wejdzie w skład Młodzieżowej Rady Miejskiej drugiej kadencji.

Wśród młodych radnych zabraknie przedstawicieli czterech szkół, w tym jednego z największej placówki w gminie. W Miękini, Paczółtowicach, Ostrężnicy i … krzeszowickiej „dwójce” wybory do MRM się nie odbyły z braku zgłoszonych kandydatów. W czwartek radni mają przyjąć uchwałę w sprawie zatwierdzenia wyników wyborów do Młodzieżowej Rady Miejskiej.

2 komentarze

2 Komentarzy

  1. wasyl

    24/11/2019 o 22:46

    Będą głosować ,ale i tak nie wiedzą na kogo !. To czysta formalność!. Przecież ta młodzież nie ma decydującego głosu. Choćby przez to że w większości jest niepełnoletnia !

  2. Życzliwy

    26/11/2019 o 16:05

    Co z tego? Mogą proponować. Może na niektóre sprawy mają świeższe ciekawsze spojrzenie. Potrzeba nam młodych świadomych samorządowców rozumiejących problemy społeczne, a nie robotów do podnoszenia rąk na głosowaniach w czasie sesji zgodnie z wolą rządzących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę