Na weekend

Będą biegać po Puszczy Dulowskiej by wesprzeć chorego Allana

Fot. pixabay.com

W sobotę z parkingu na Białce w Woli Filipowskiej wystartuje charytatywny bieg. Jego celem jest zbiórka funduszy na leczenie 6-letniego Allana. Mały mieszkaniec Krzeszowic walczy z guzem mózgu. Szansą ma być kosztowne leczenie w Barcelonie. 

By wziąć udział w biegu wystarczy wpłacić datek na leczenie Allana do elektronicznej skarbonki na stronie siepomaga.pl. Zapisy mają być przyjmowane w sobotę od godziny 10:30 na parkingu Białka w Woli Filipowskiej, sam bieg rozpocznie się o godzinie 11:00.

Biegacze będą mieli do pokonania około 5-kilometrowy odcinek trasy przez Puszczę Dulowską. Szczegóły oraz regulamin wydarzenia znajdziecie na stronach gminy. Bieg jest organizowana przez radnych Młodzieżowej Rady Miejskiej oraz burmistrza Gminy Krzeszowice.

12 komentarzy

12 Komentarzy

 1. sowa

  23/10/2022 o 19:19

  Mam nadzieję, że w czasie biegu zobaczą masakrę jaką Tenczyńskiemu Parkowi Krajobrazowemu zgotowali tzw leśnicy. Kolejne pokolenia nie zobaczą lasu tylko ogołocone z drzew polany. Mam nadzieję że poogląda to także burmistrz. Oczywiście leśnicy to tylko bierni wykonawcy poleceń odgórnych. Partii niszczycieli.

  • Odpowiedź na głupie teksty

   27/10/2022 o 19:58

   Wolą oddolnie. Nie tylko leśnicy dbać o własną dupę, niestety… ¯\_(ツ)_/¯

   • Białka

    28/10/2022 o 19:12

    Leśnicy są natomiast z tych bardziej obrzydliwie klejących się do jakiejkolwiek kolejnej władzy.

    • Obserwator

     02/11/2022 o 11:51

     Jak strażacy, i – może wbrew pozorom – kościół i górnicy. Od 1945 roku. Niby w opozycji, ale parę srebrników czyniło i czyni cuda.

     • Anonim

      05/11/2022 o 17:10

      Zabrakło wśród wymienionych policji i wojska, które zawsze cieszyły się dużym zaufaniem społecznym. Co z tego zostało… Skoro służą nawet do pilnowania pomników i domu najwyższego… Degradacja… Nie wspomnę o innych akcjach…
      Dlaczego nie przede wszystkim społeczeństwu?

 2. ktoś

  30/10/2022 o 20:23

  Po Puszczy Dulowskiej której już nie ma, bo las wycięty…. sama inicjatywa super.

 3. pesymista

  01/11/2022 o 19:41

  Wycinanie spotęgowała partyjka przybudówka pis, ktorej przedstawicielom tenże oddał we władanie tę resztkę lasów. Przyroda panowie też ma swoje prawa i zemści się na was i potomnych. Kto rozumny już widzi nieciekawe zmiany wokół. Cieplutko jak na październik i listopad, coraz więcej dziur i zapadlisk pojawiających się nagle. Mnóstwo dziwnych zwierząt i roślin nie tam gdzie żyły dotąd. Epidemia za epidemią, nagłe zgony ludzi w rożnym wieku. Szczególnie dużo wśród ludzi młodych. Tak to właśnie my ludzie sobie zgotowaliśmy ten los, bo nie sznujemy niczego i siebie nawzajem. Ciągle nam mało, chcemy więcej i więcej dlatego mamy to co mamy. Jako największy szkodnik wyginiemy i wtedy przyroda odetchnie i odbuduje swoje zasoby. Ziemia się odrodzi.

  • Homo

   05/11/2022 o 17:47

   Z przykrością się zgadzam i nie dziwię się naturze.

   • latająca stokrotka

    12/11/2022 o 15:28

    No ba, a w ogóle po co się dziwić ukamienowania w Polsce, za nasiona kawy???…

 4. rodzynek

  05/11/2022 o 17:03

  Ziemia była przed nadmierną eksploatacją jak keks dobrze wypełniony bakaliami. Skoro my je wydłubaliśmy, pozostały dziury które się zapadają. Zmienia się jej ciężar, kąt nachylenia i obroty. Do czego to doprowadzi, kto wie?

 5. kruk

  13/11/2022 o 19:06

  Coś mało aktywny jest ostatnio nasz domorosły dziennikarz od jajecznicy, który inicjował wiele akcji ekologicznych. Chodzą słuchy że ostatnio nie zajmuje się gromadami ptaków ani ssaków. Jest zainteresowany gromadą ryb, które uwiecznia w różnych nietypowych sytuacjach. Czasem jak pełzają po parkignach lub drogach, a to przeciskają się w tunelach.Czuje się widocznie doceniany skoro rajcuje go to bardziej niż praca na rzecz innych organizmów. Czyżby stał się miłośnikiem tych oślizłych stworzeń?

  • Eko-terapeuta od spraw uzależnień

   21/11/2022 o 17:04

   Może mu wstrzymali dotację i wykluczyli z szeregów po tym, jak nieumyślnie rozjechał samochodem ślimaka na drodze?…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę