Wydarzenia

Nocami rondo i ulice w centrum zamieniają się w tor wyścigowy

Nocami na ulicach wokół Rynku i przy rondzie Jana Pawła II robi się niebezpiecznie. Bywa, że uczestnik samochodowego rajdu zatrzymuje się dopiero na ławce przed krzeszowicka balneologią.

O tym, że na krzeszowickim rondzie i przylegających do niego ulicach nie jest bezpiecznie rozmawiali na czwartkowej sesji radni. Jeden z nich – Kamil Kłosowski zwrócił się do burmistrza z interpelację w sprawie montażu progów płytowych podwyższających przejście dla pieszych i słupków przy Ogrodowej w okolicach balneologii, które uniemożliwiłyby parkowanie samochodów w okolicach ronda. Jak twierdzi burmistrz sytuacja jest analizowana a gmina rozważa m.in. modernizację przylegających do ronda ulic Ogrodowej i Daszyńskiego.

Na fakt, że sytuacja na rondzie szczególnie niebezpieczna robi się nocami, zwrócił uwagę radny Andrzej Osiniak. Jeden z rajdów, dla jego uczestnika, zakończył się na ławce przy balneologii. Kilka minut wcześniej korzystali z niej kuracjusze ośrodka. Jak twierdzi burmistrz, sprawa nocnych rajdów była wielokrotnie zgłaszana policji. Sprawców na razie nie udało się ustalić. Gmina planuje wymienić kamery, by łatwiej było namierzyć piratów drogowych.

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. Czesio

  29/11/2019 o 21:02

  Wymienić asfalt na płyty węgierskie z szynami tramwajowymi, wtedy rajdy się skończą. Odpowiednia fabryka w mieście jest. Może też „coś” drgnie w kwestii uruchomienia w mieście odpowiednich pojazdów szynowych…

 2. Adam

  30/11/2019 o 13:21

  Auto jest do jeżdżenia a nie do tłuczenia;)

 3. leokrk

  01/12/2019 o 12:02

  policja przy okazji niech się zajmie dzieciakami jeżdżącymi rowerami po pasach na rądzie..często z nudy tam i z powrotem..nie patrząc na samochody myslac ze maja pierwszeństwo.

  • dzieciak

   02/12/2019 o 20:42

   RONDZIE!….

 4. zapytać mozna

  02/12/2019 o 20:38

  A co na to nasze kulsony?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę