Gospodarka

W tej miejscowości zainwestowano miliony. Pozostali mogą im pozazdrościć

Powoli kończy się rozbudowa nowego skrzydła miejscowej szkoły, obok powstało wielofunkcyjne boisko, a nieopodal kolejne wokół którego docelowo będzie też bieżnia. W październiku minister infrastruktury otwierał tu wiadukt, a we wrześniu mieszkaniec miejscowości został wiceburmistrzem. Woli Filipowskiej może pozazdrościć niejedno sołectwo.

W nowo wybudowanym skrzydle Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Filipowskiej w czwartek trwało intensywne mycie okien. Niedługo zaczną się pierwsze odbiory, a w przyszłym roku uczniowie przekroczą progi nowych sal lekcyjnych. Na rozbudowę ZPO przeznaczono w budżecie gminy ponad 6.3 milionów złotych, w tym 2.5 milionów pochodzi z dotacji z budżetu państwa. Obok szkoły powstało też wielofunkcyjne boisko do gry w siatkówkę, koszykówkę i piłkę ręczną. Obiekt o wymiarach 20 m na 34 m kosztował w sumie 270 tysięcy złotych, część środków pochodziła z dofinansowania Województwa Małopolskiego.

To nie jedyne boisko jakie w tym roku powstanie w Woli Filipowskiej. Po drugiej stronie krajówki już rozwinięto trawę, zamontowano bramki i wymalowano białe linie na boisku do gry w piłkę nożną. Prace przy inwestycji mają zakończyć się w listopadzie, a to dopiero pierwszy etap. Docelowo przy 79 wokół boiska powstanie też m.in. bieżnia lekkoatletyczna. Koszt tegorocznych prac to około 1.2 miliona złotych.

W tym roku w Woli Filipowskiej trwa budowa pierwszej ścieżki rowerowej w gminie. Bezpiecznie będzie można jeździć 1.2- kilometrowym odcinkiem wzdłuż ulicy Podgórskiej. W ramach inwestycji powstanie też miejsce obsługi rowerzystów, stanie tablica informacyjno-edukacyjnejna, stojaki na rowery oraz stacje naprawy rowerów. Wartość projektu to ponad 1.6 milionów złotych, ponad 1.1 miliona pochodzi ze środków unijnych.

Co jeszcze zmieniło się w sołectwie i jak dziś wygląda centrum miejscowości? Sprawdzicie w naszej galerii >>>

13 komentarzy

13 Komentarzy

 1. REX

  29/11/2019 o 04:37

  Starosta tam mieszka z partii rządzącej to nie może przed władzami się powstydzić.

 2. Mieszkaniec Woli

  29/11/2019 o 10:24

  Fajna ta ścieżka rowerowa ,super.
  Na całym odcinku rowerzyści mogą sobie bezpiecznie jechać jak po „chodniku” , nic im w tyłek nie wjedzie .
  Szkoda ,że piesi nie maja tego komfortu i dalej muszą/powinni chodzić po ulicy ( na ścieżce są oznakowania „ścieżka rowerowa”) .
  Dziwne tylko że na początku i końcu „ścieżki” są przejścia i przejazdy dla rowerów i jak się okazuje dla pieszych .
  Czyli rowerzyści i kierowcy górą – a piesi dalej na straconej pozycji … ( no chyba że się załapią na „przejścia” na początku i
  końcu ścieżki .
  Ktoś może zarzucić malkontenctwo , że jak się nie robi – to źle , jak się robi – też źle ; no ale chyba trzeba robić z głową … ,

  • PostarajSie

   30/11/2019 o 15:02

   Jakbyś zajrzal do przepisów ruchu drogowego to byś przeczytal że piesi moga korzystać ze ścieżki rowerowej pod warunkiem gdy nie ma chodnika i mają obowiązek ustąpić pierwszeństwo rowerom.
   Dostali kasę na ścieżkę jest ścieżka. Było by miejsce to by zrobili ścieżkę na pół z chodnikiem.dobrze że coś w tej strony zapomnianej przez władze Woli się zrobiło
   Pisać głupoty to widzę każdy dla beki może pisac. Ale czytać ze zrozumieniem to już jest trudnośc. I dlatego szkole rozbuduja żeby mniej idiotow było.

   • leokrk

    01/12/2019 o 11:27

    dlaczego tą ścieżkę rowerową nie zrobiono z asfaltu (albo nawierzchni czerwonej) tak jak są wszędzie ścieżki rowerowe tylko z kostki brukowej? ani to ładne ani praktyczne..czy tańsze?

 3. biz.

  29/11/2019 o 13:44

  Warto inwestować w Woli Filipowskiej.

 4. krakuska

  29/11/2019 o 13:46

  No prosze Wola jest niezłym miejscem do życia .Wszedzie blisko, lotnisko , autostrada, ścieżki rowerowe, infrastruktura, niezły widok.

  • Mieszkaniec

   30/11/2019 o 15:44

   Tylko w niektórych jej rejonach bez maski antysmogowej ani rusz popołudniem i wieczorem. Taki potworny smród że zastanawia czym ci ludzie palą i należy dodać że są to ciągle te same rejony. Więc na pewno jest to świetne miejsce do życia zwłaszcza jesienią i zimą😂😉.

   • olo

    30/11/2019 o 18:19

    Niestety zamiast zmniejszyć znacząco obciążenia podatkowe na pràd do ogrzewania ew gaz to musimy utrzymywać darmozjadow 500+.

   • No taka jest kurła prawda

    01/12/2019 o 03:36

    Miesz k ańcu paliiliby gazem gdyby gaz był tani do ogrzewania

    • Pudel

     02/12/2019 o 00:56

     Mieszkańcy palą śmieciami i odpadami to taki jest efekt.
     Dawniej było w pierony węglowych pieców i opalanych drewnem. Takiego smrodu nie pamiętam 20 lat temu, a teraz pojawił się znikąd.
     Gaz nie jest tani i nie jest wszędzie dostępny a jak już jest to nie ma szans by, właściciel domu nagle rzucał się na wymianę pieca bo gaz jest eko. Nie bądźmy tutaj ekoterrorystami.
     Nie zmienia to faktu, że ludzie nie dbają o instalację, jakość spalania, wrzucają co popadnie do pieca, bo w najgorszym przypadku ich nie stać. Szkoda, że wielu takich nie kuma, że przez to, że ich nie stać opłacają 500 plusy i inne cudaki prosocjalistyczne.

 5. krzysio

  30/11/2019 o 14:24

  Jak się dobrze głosuje to się ma.

 6. c

  30/11/2019 o 22:04

  Tylko w latach 80 i początku 90 ,to było czyste powietrze. Jak tyle hut i kopalń było czynnych. Benzyna była owiołowa a kotłownie były na węgiel.Jeden dom zakopcił ,to od razu trzeba było donosić. A jak Dom Towarowy kopcił ,to było ok!.

 7. Wyborca

  01/12/2019 o 12:33

  Co znaczy krzysio dobrze głosuje ? To piękną mamy władzę w tym kraju. Stosowanie szantażu podobno jest karalne, a co dopiero wcielanie go w życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę