Komunikacja

PKP montuje nowy system sterowania na Dworcu Głównym w Krakowie. Pasażerów czekają utrudnienia

Fot. PKP PLK

Dwa tygodnie potrwają prace na największym małopolskim dworcu kolejowym. Z piątku na sobotę rozpoczęto operacje pod kryptonimem „nowy system sterowania”. Pasażerowie muszą uzbroić się w cierpliwość i zacząć intensywnie studiować stronę z rozkładem jazdy. 

Nowy system sterowania to więcej możliwości obsługi pociągów przejeżdżających przez najważniejszą stację Małopolski. Dotychczasowy system przekaźnikowy z lat osiemdziesiątych ma ograniczenia. Nowe rozwiązanie da dyżurnym ruchu dodatkowe możliwości prowadzenia pociągów. Będą działać szybciej i z większym zabezpieczeniem. Pociągi będą mogły przejechać przez węzłową stację Kraków Główny wykorzystując ponad 1400 różnych układów. Jest to szczególnie ważne dla zapewnienia dobrej obsługi podróżnych w momentach nieprzewidzianych zdarzeń, ewentualnych usterek toru lub pociągów – informuje PKP PRL.

Zanim się to jednak stanie pasażerów czekają spore zmiany i związane z nimi przesiadki z pociągów na autobusową komunikację zastępczą. Zanim wyruszycie jutro do pracy, na uczelnie lub do szkoły sprawdźcie na elektronicznym rozkładzie jazdy czy Wasz pociąg nie kończy przypadkiem trasy w Zabierzowie lub czy zamiast po torach nie pojedziecie krajówką. Utrudnienia czekają pasażerów Przewozów Regionalnych, Kolei Małopolskich, Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej oraz PKP InterCity.

Zmiany będą dotyczyły pociągów:
Krzeszowice (odjazd) – Kraków Główny: 3:42, 4:20, 5:03, 8:41, 9:55, 10:38, 14:06, 14:48
Kraków Główny (odjazd) – Krzeszowice: 11:32, 22:19, 23:02

Utrudnienia potrwają do 14 grudnia. Więcej informacji o zmianach znajdziecie na:
portalpasazera.pl
malopolskiekoleje.pl
polregio.pl
plk-sa.pl

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. gość

    02/12/2019 o 15:49

    Pociąg z Krzeszowic odjazd 5:16 też ma utrudnienia (przesiadka w Mydlnikach).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę