Edukacja

Rozbudowy za miliony. Tak wyglądają nowe skrzydła podstawówek w Woli Filipowskiej i Krzeszowicach

Pod koniec ubiegłego roku burmistrz przecinał wstęgę rozbudowanej podstawówki w Krzeszowicach. We wtorek, oficjalnie otwarto nowe skrzydło ZPO w Woli Filipowskiej. Obie inwestycje pochłonęły miliony złotych, część pokryły unijne środki lub rządowe dofinansowanie.

Pięć sal przedszkolnych, sześć klas lekcyjnych, szatnie, pokój nauczycielski, toalety i łazienki, w sumie ponad 800 metrów kwadratowych nowej powierzchni użytkowej. Obok rozbudowanego budynku powstało też wielofunkcyjne boisko do piłki ręcznej, siatkówki i koszykówki. Koszt prac przy podstawówce w Woli Filipowskiej wyniósł ponad 6.3 miliony złotych, około 2.5 pochodziło z rządowych dotacji, a 170 tysięcy dołożyło sołectwo. We wtorek, w otwarciu rozbudowanej szkoły uczestniczył premier Mateusz Morawiecki.

Od stycznia, w rozbudowanej szkole uczą się także dzieci z Krzeszowic. Dzięki inwestycji nauka nareszcie odbywa się nie w dwóch, a w jednym budynku przy ulicy Szkolnej. Poza trzykondygnacyjnym budynkiem z klasami lekcyjnymi, od strony placu Kulczyckiego wybudowano hale sportową. Obok szkoły powstała bieżnia lekkoatletyczna i trzy boiska. Budynek został wyposażony w windę, dzięki czemu dostęp do sal na górnych piętrach mają także osoby z niepełnosprawnościami. Inwestycja pochłonęła ponad 14.3 milionów złotych. Ponad 8.1 miliona pokryły środki z RPO (Rewitalizacja miast małych i średnich).

Jak dziś wyglądają rozbudowane podstawówki i co działo się na ich oficjalnych otwarciach? Sprawdźcie w naszej galerii >>

Rozpocznij dyskusję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę