Wydarzenia

Silny wiatr łamał drzewa. W kilku miejscowościach gminy nie ma prądu

Fot. OSP Czerna

Połamane drzewa, słupy elektryczne i kilka miejscowości gminy bez prądu – to bilans silnego wiatru, który od niedzieli daje się we znaki szczególnie na południowym-zachodzie Polski. Strażacy z gminy interweniowali już m.in. w Czernej, Tenczynku, Paryżu czy Ostrężnicy.

W Dolinie Eliasza powalone drzewo zablokowało drogę. Nieco później strażacy z Czernej interweniowali by odetkać odwodnienie przy zalanym chodniku. W Ostrężnicy silny wiatr uszkodził słup średniego napięcia. W Tenczynku strażacy kilkakrotnie wyjeżdżali do powalonych drzew, w tej miejscowości, uszkodzony został także dach jednego z domów.

Jak informuje Tauron Dystrybucja – ze względu na dużą ilość awarii w sieci, czas oczekiwania na połączenie z konsultantem 991 jest wydłużony. W przypadku zgłoszenia zagrożenia życia spółka prosi by oczekiwać na połączenie. Trwają prace nad przywróceniem zasilania w Tenczynku na Piaskach, Rzeczkach, ulicach Zwierzynieckiej, Głogowej, Bronowickiej, Tenczyńskiej oraz w Krzeszowicach w rejonie ulicy Daszyńskiego. Według informacji Tauronu  problemy występują też w Czernej, Czatkowicach, Ostrężnicy czy Siedlcu.

Rozpocznij dyskusję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę