Wydarzenia

Krzeszowicka parafia apeluje do wiernych by pozostali w domach

Fot. zdjeciakrzeszowice.pl

Wraz z naszym pasterzem Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim usilnie zachęcamy i apelujemy do wiernych naszej parafii, aby w czasie kwarantanny i ogłoszonego przez rząd okresu zagrożenia epidemiologicznego pozostali w domach – taki komunikat pojawił się dziś na stronach krzeszowickiej parafii pw. świętego Marcina.

Informacja związana jest z dekretem wydanym przez metropolitę krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. „Apeluję do wiernych, aby w tych dniach pozostali w domach, korzystając z udzielonej dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej. Nieuczestniczenie w Mszy świętej niedzielnej w tych warunkach nie jest przejawem braku pobożności i wiary, lecz wyrazem troski o dobro wspólne i miłości Boga obecnego w drugim człowieku. Jeśli to konieczne, niech w Mszy świętej uczestniczą wierni, którzy zamówili daną intencję wraz z najbliższą rodziną” – czytamy w dekrecie.

Metropolita przypomina również, że w trakcie mszy w kościele nie można znajdować się więcej niż 50 osób. „Zachęcam wiernych do korzystania z transmisji Mszy świętych w telewizji, radiu i internecie oraz do przyjmowania Komunii świętej duchowej” – pisze arcybiskup. Kościoły pozostaną jednak otwarte.

Jak zapowiada krzeszowicka parafia – w niedzielę o godzinie 11:00 na swoim profilu facebookowym udostępni transmisję mszy świętej, a także nabożeństwa Gorzkich Żali. Mszę będzie można także oglądać m.in. za  pośrednictwem portalu Onet.pl.

1 Komentarz

1 Komentarz

 1. tomaszmyszewski

  15/03/2020 o 20:02

  Marek Jędraszewski Arcybiskup

  Za wikipedią : ” Duchowny wielokrotnie używał stwierdzeń uznawanych przez część środowisk za homofobiczne, postulował niemoralność zapłodnienia in vitro oraz sprzeciwiał się idei tzw. „czarnych protestów”[28][29][30][31]. W 2019 w homilii na mszy z okazji 75. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego, parafrazując wiersz Józefa Szczepańskiego, użył sformułowania „tęczowa zaraza” wobec tego, co określił mianem „ideologii LGBT”[32][33]. Słowa te spotkały się z krytyką[34][35][36][37], ale także wyrazami poparcia[38][39].

  W 2017 w pracy naukowej opublikowanej w „Łódzkich Studiach Teologicznych” przywołał kronikę Kpinomira, podczas gdy nie było ani takiej postaci, ani takiej kroniki (były żartem amerykańskiego historyka Philipa Earla Steele’a), uzasadniając tezę o jedności narodu, państwa i Kościoła. Ponadto jako źródło rewelacji o Kpinomirze podał w bibliografii tytuł książki Steele’a „Nawrócenie i chrzest Mieszka I”, choć Steele w tej książce o Kpinomirze nie wspomina, a swój żart zamieścił w dzienniku „Rzeczpospolita”[40].

  W 2019 potępił ekologizm, twierdząc, że jest to „zjawisko bardzo niebezpieczne (…) to coś co się narzuca, a ta aktywistka (Greta Thunberg) staje się wyrocznią dla wszystkich sił politycznych, społecznych”[41].”

  Całe szczęście że nie potępił koronawirusa tylko zachował się odpowiedzialnie i za to brawa 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę