Komunikacja

W związku z epidemią koronawirusa prywatni przewoźnicy ograniczają kursy

Od poniedziałku, w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną, prywatni przewoźnicy modyfikują swój rozkład jazdy. Zmian mogą się spodziewać m.in. mieszkańcy Ostrężnicy, Filipowic, Nowej Góry czy osoby podróżujące do Krakowa.

Od poniedziałku do 29 marca Stanbus zawiesza kursu na trasie Ostrężnica – Kraków. Ograniczona została też liczba kursów na trasie Chrzanów – Kraków, oraz Ostrężnica – Krzeszowice i Chrzanów – Nowa Góra – Krzeszowice. W soboty i niedziele busy tego przewoźnika nie wyjadą w trasę.

Modyfikacje wprowadza WójcikBus. Jego minibusy jeździć będą według sobotniego rozkładu jazdy. Zmianie ulegnie też rozkład PolBusa, szczegóły znane będą jednak dopiero w niedzielę lub poniedziałek. Od 16 marca nowy rozkład zacznie obowiązywać także na trasie Stawiska – Filipowice – Krzeszowice. Kolejnym przewoźnikiem z nowym rozkładem jazdy jest M-Bus na trasie Krzeszowice – Kraków.

Linki do stron, oraz uaktualnione rozkłady trzech przewoźników znajdziecie tutaj.

Już od niedzieli, w związku z trwającą modernizacją linii kolejowej Kraków – Katowice, nowy rozkład zacznie obowiązywać na kolei. Można się z nim zapoznać na: portalpasazera.pl

 

Rozpocznij dyskusję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę