Wydarzenia

Sołtysi, zakonnice, strażacy z gminy pomogą osobom starszym w zrobieniu zakupów

Fot. Foter.com

W Zakopanem, Warszawie czy w Trzebini urzędnicy uruchamiają specjalne akcje i poszukują osób chętnych do pomocy starszym, schorowanym samotnym mieszkańcom, najbardziej narażonym na zakażenie koronawirusem. W gminie Krzeszowice już ruszyła oddolna pomoc. Angażują się w nią zespoły charytatywne, sołtysi, strażacy, a też siostry zakonne.

Sołtysi Czernej i Filipowic za pośrednictwem mediów społecznościowych wystosowali apel do mieszkańców by ci, zgłaszali potrzebę udzielenia pomocy samotnym, starszym osobom, które obawiają się wyjść po zakupy. 

„Ze względu na rozpowszechnianie się koronawirusa który jak wiemy jest dużym zagrożeniem zwłaszcza dla osób starszych, nasza jednostka OSP Wola Filipowska wychodzi z inicjatywa pomocy w dostarczeniu niezbędnych artykułów do Państwa domów. Osoby które nie chcą lub boja się o Swoje zdrowie mogą zgłosić się do nas o pomoc” – zadeklarowali strażacy z Woli Filipowskiej. Pomoc w zrobieniu zakupów i załatwieniu sprawunków osobom starszym i samotnym zadeklarowały też Siostry Miłosierdzia z Tenczynka.

2 komentarze

2 Komentarzy

  1. Mieszkaniec

    15/03/2020 o 19:43

    To świadczy o jednym. Mamy społeczeństwo obywatelskie wrażliwe na potrzeby innych. To wielkie osiągnięcie. Oby tak dalej.

  2. tomaszmyszewski

    15/03/2020 o 20:12

    Chętnie dowiozę – do kogo się zgłosić w Tenczynku ? – sołtys czy wozić zakonnice ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę