Wydarzenia

By oszukać policję, udawał swoją partnerkę z którą odbywa kwarantannę

Fot. KPP Kraków

Podczas policyjnej kontroli osób poddanych kwarantannie mieszkaniec gminy próbował oszukać mundurowych udając swoją partnerkę. Kobieta zamiast przebywać w odosobnieniu, złamała zakaz by udać się do drugiego domu i wyprowadzić psa. Grozi jej kara do 30 tysięcy złotych.

Do niecodziennej sytuacji doszło kilka dni temu. By skontrolować przestrzeganie kwarantanny policjanci zadzwonili na numer telefonu kobiety, odebrał jej partner.  – Najpierw mężczyzna oświadczył, że kobieta śpi i nie chce jej budzić, później, że jest pod prysznicem i nie może podejść. Gdy jednak mundurowi nalegali i ponownie zażądali, aby kobieta podeszła do okna to ujrzeli wystający czubek głowy w kapeluszu uniemożliwiającym rozpoznanie osoby – informuje Justyna Fil z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Mundurowi poprosili aby przekazał telefon stojącej przy oknie partnerce. Mężczyzna próbował zmienić brzmienie głosu. Po tej komicznej rozmowie policjanci zażądali, aby oboje pokazali się w tym samym czasie. Wtedy mężczyźnie skończyły się pomysły i przyznał, że partnerka udała się do drugiego domu by wyprowadzić psa. Wobec kobiety skierowano wniosek do sądu o ukaranie za niestosowanie się do kwarantanny. Grozi jej kara do 30 tysięcy złotych.

Niestety jest to już trzeci przypadek złamania kwarantanny w gminie. Wobec wszystkich osób skierowano wnioski o ukaranie do sądu. W tej chwili w domowej izolacji przebywa ponad setka mieszkańców gminy. Codziennie kontrolują ich policjanci z Komisariatu Policji w Krzeszowicach wspólnie z żołnierzami Wojsk Ochrony Terytorialnej. Nałożono też dwa mandaty za złamanie zakazu zgromadzeń, kontrolowane są środki transportu pod kątem ilości przewożonych osób.

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. Anka

  01/04/2020 o 21:02

  Litości człowieku!!! Realne zagrożenie życia ludzi, a ty sobie robisz dowcipy !!!!

  Włochy mało, Hiszpania mało! Z takimi mistrzami dowcipu czy raczej żenady daleko nie zajedziemy.

 2. pati

  02/04/2020 o 11:41

  a nasze lokalne pijaczki nic sobie z tego zakazu nie robia i dalej pija w uliczkach w okolicach rynku. Gdzie jakas kontrola o której tak głosno ?

 3. G

  03/04/2020 o 07:04

  Tak są zakonserwowano że ani nie zakażą ani nie zachorują 🤗

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę