Wydarzenia

Był strach, jest zobojętnienie? Mieszkańcy gminy tłumnie wyszli z domów

Fot. Nadesłane przez czytelnika

Tłumy w lesie, sznur samochodów na drodze do zamku Tenczyn, długa kolejka przed lodziarnią. Tak wyglądał ostatni weekend w gminie Krzeszowice. Władza luzuje obostrzenia, ale ostrzega, że epidemia jeszcze nie wygasła. Na ulicach jednak widać wyraźnie, że strach zastąpiło przyzwyczajenie.

Liczba zakażonych Małopolan przekroczyła tysiąc, w domowej kwarantannie wciąż przebywa ponad 6 600 osób, ponad 1 200 objętych jest nadzorem epidemiologicznym, a ponad 150 hospitalizowanych.

Strachu przed koronawirusem na ulicach jednak nie widać. Niektórym, mimo zaleceń, trudno utrzymać dystans, a maski, jeśli w ogóle są, zamiast zasłaniać usta i nos lądują pod brodą. Piękna pogoda sprzyja aktywności. W weekend, w niektórych miejscach Tenczyńskiego Parku Krajobrazowego tłok był jak na Krupówkach. Wyzwaniem stało się dojechanie do otwartego w sobotę zamku Tenczyn w Rudnie. Krzeszowiczanie stali w długich kolejkach po lokalnej produkcji lodu i tłumnie odwiedzili poniedziałkowy targ.

Epidemia wciąż jednak nie wygasła. W gminie, przybywa osób, które trafiają na domową kwarantannę. Od 1 maja jest ich o 21 więcej.

 

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Adam12

    11/05/2020 o 19:41

    Nie mam nic przeciwko że każdy korzysta z wyjścia z domu.Tylko fajnie byłoby jeszcze,żeby ci,którzy mają w dupie maseczki i bezpieczne odstępy!Jak złapie ich gorączka,kaszel,itp.Niech wyleżą to w domku przy herbatce z cytrynką,i niech nie zawracają głowy medyką.Bo przez taką nieodpowiedzialność,muszą dymać parę dni na dyżurach,i wysłuchiwać wasze błagania o pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę