Gospodarka

Do 4 tysięcy na wymianę kotła. Od poniedziałku urzędnicy czekają na Wasze wnioski

Od 25 maja urząd zacznie przyjmować wnioski o udzielenie dotacji na wymianę starego kotła. To już kolejna edycja gminnego programu dofinansowania wymiany źródeł ciepła.

W naborze który ruszy od poniedziałku, mieszkaniec wymieniający stary kocioł może liczyć na dotacje w wysokości do 4 tysięcy złotych. Pieniądze otrzymają osoby, które chcą zainstalować pompę ciepła, kocioł gazowy, na lekki olej opałowy lub pelet (wszystkie muszą spełniać wymogi ekoprojektu).

Wnioski będą przyjmowane tylko do 29 maja. Warto się spieszyć, bo ilość miejsc i fundusze są ograniczone. Więcej informacji, oraz dokumenty do pobrania znajdziecie na stronie gminy.

9 komentarzy

9 Komentarzy

 1. Ewik

  24/05/2020 o 08:23

  Urząd jest nieczynny, nie przyjmuje stron, czyli Nas i Was. Dobry to czas, żeby finansować:-)

 2. Franek

  24/05/2020 o 18:32

  Wejdź na stronę gminy i poczytaj, zanim będziesz pisać nieprawdę. to nie boli.

  • ksionc

   30/05/2020 o 22:30

   To sie mylisz

 3. Ewik

  25/05/2020 o 09:37

  Dzwoniłem, Franku Miły, a potem widziałem. Urząd jest nieczynny dla stron, przed budynkiem znajduje się skrzynka, prowizoryczny dziennik podawczy, gdzie można wrzucać to, co zwykle składa się w dzienniku podawczym. A jeśli ktokolwiek podejdzie pod urząd, zaraz ze środka wychodzi urzędnik, pyta – owszem, rzetelnie i kulturalnie – w czym może pomóc. Do wnętrza – zakaz wstępu. Więc może warto pójść do urzędu i przekonać się naocznie, zamiast wpierać innym ludziom „nieprawdę”. Bo to właśnie jest nieprawda. Bez cudzysłowu:-)

  • ksionc

   30/05/2020 o 13:46

   Naprawdę pytałeś? i co Ći odpowiedzieli? Odprawili Cię z kwitkiem, tak. A jakbyś miał sprawę do załatwienia to byś powiedział o co chodzi i pokierowany jak tą sprawę załatwić. A może jesteś z tych Ciekawskich którzy przychodzą się kłócić pod budynkiem Urzędu i pokazać kto ma rację.

  • ksionc

   30/05/2020 o 15:59

   Urzędnik pyta żeby petent nie odszedł z kwitkiem, każdy otrzyma rzetelną informacje jak daną sprawę załatwić i tyle.

 4. Jay

  26/05/2020 o 06:53

  Widzę,że wysoce skomplikowaną operacją myślową jest odróżnienie „nieczynny” od „nie przyjmuje stron w pokojach”. Płaciłem wczoraj w kasie „nieczynnego” urzędu podatek 🙂 Abyś zrozumiała różnice podam przykład, który zrozumiesz – nieczynna to jest Biedronka w niedzielę.

 5. Ewik

  26/05/2020 o 12:34

  Nie przyjmuje stron. W pokojach, a gdzie niby ma przyjmować? Na korytarzu? Może w kiblu?
  Jestem facetem, więc mnie nie feminizuj, zwłaszcza że gdy ludzie uczyli się
  ortografii oraz interpunkcji, byłeś chyba na wakacjach. Albo na grillu. Kiełbacha z Biedry. Właśnie to jest dla Ciebie wygodne i zalecane, ponieważ nie potrafisz się komunikować w języku polskim. Który – tak jak doświadczenie zdobyte w życiu, jak wykształcenie – do pewnych rzeczy zobowiązują.

 6. Ewik

  26/05/2020 o 12:55

  A poza tym niech Ci się darzy. Dziewczyno:-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę