Edukacja

Od poniedziałku część dzieci może wrócić do szkół

Od 25 maja do szkół mogą wrócić uczniowie klas I – III. Dyrektorzy będą organizować dla nich zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Szkoła ma też umożliwić konsultacje przedmiotowe ósmoklasistom.

To czy zajęcia dla klas I – III będą się odbywały, zależy od zainteresowania rodziców. Wcześniej w gminie otwarto samorządowe przedszkole w Krzeszowicach. Z 23 zgłoszonych dzieci, na zajęcia uczęszcza 11. Dodajmy, że na co dzień w przedszkolu uczy się ponad 300 małych mieszkańców Krzeszowic. Od poniedziałku otwarte zostanie też przedszkole w Tenczynku. W zajęciach będzie uczestniczyć sześcioro dzieci.

Wiadomo już, że ze względu na małe zainteresowanie ze strony rodziców, zajęcia opiekuńczo-wychowawczych dla klas I – III nie będą odbywały się m.in. w Sance i Paczółtowicach. Podział godzinowy na swoich stronach umieściły za to m.in. szkoły w Tenczynku czy Zalasiu.

Tak jak w przypadku przedszkoli, by móc przyjąć uczniów, podstawówki muszą dostosować się do wytycznych ministerstwa zdrowia oraz edukacji a także GISu. W salach może przebywać do 12 dzieci, którymi opiekować powinien się ten sam nauczyciel. Minimalna przestrzeń w klasie lekcyjnej nie może być mniejsza niż 4 metry kwadratowe na 1 osobę. Dystans pomiędzy ławkami musi wynieść minimum półtorej metra. To tylko część z długiej listy wytycznych. By posłać dziecko do szkoły rodzic musi podpisać oświadczenie i deklarację.

Od poniedziałku na konsultacje przedmiotowe do szkoły mogą wybrać się ósmoklasiści. Egzamin po podstawówce mają zdawać od 16 do 18 czerwca. Od 1 czerwca uczniowie pozostałych klas będą mieli możliwość korzystania z konsultacji ze wszystkich przedmiotów na terenie szkoły. Do regularnej nauki nie ma na razie powrotu. Tryb zdalny będzie prawdopodobnie obowiązywał do końca roku szkolnego.

 

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. Jaka szkoła

  24/05/2020 o 01:17

  O czym wy mowicie.To PIS na wode fotomontaz. Panstwo teoretyczne.

 2. G

  24/05/2020 o 06:38

  To kiedy będzie wiadomo o zajęciach w obydwu podstawówkach w mieście. Skoro jest Sobota ,a od Poniedziałku mogą być w szkole.

 3. G

  24/05/2020 o 09:38

  A co z uczniami , jedynki i dwójki ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę