Inwestycje

Krzeszowice. Nieopodal Żbickiej powstanie kolejne osiedle domów jednorodzinnych

Fot. Google Maps

Na działkach nieopodal ulicy Żbickiej w Krzeszowicach powstanie osiedle domów jednorodzinnych. Starania o wydanie stosownych pozwoleń rozpoczął już jeden z krzeszowicki deweloperów.

Jak informuje na swoich stronach inwestor, w ramach pierwszego etapu, na działkach w okolicy ulicy Żbickiej ma powstać 7 domów w zabudowie bliźniaczej, 4 domy jednorodzinne oraz 8 domów w zabudowie szeregowej.

Budynki o powierzchni od 115 do 144 metrów kwadratowych zostaną rozlokowane na działkach o powierzchni od 7 do 9 arów. Obok, jak zapowiada deweloper, ma też powstać kompleks rekreacyjno wypoczynkowy. Osiedle Pola Jurajskie to kolejna inwestycja krzeszowickiego dewelopera. Wcześniej do użytku oddał blok mieszkalny przy Szarych Szeregów.

Inwestycji mieszkaniowych w mieście ma przybywać. W tej chwili trwa kolejne wyłożenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Krzeszowic. Jedna ze zmian dotyczy obszarów byłej „Witaminki” i ma na celu umożliwienie w tym miejscu realizacji zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej oraz towarzyszącej jej infrastruktury usługowej.

 

6 komentarzy

6 Komentarzy

 1. ___

  25/05/2020 o 06:50

  A co z Mieszkanie Plus? Z flagowym programem PiS i ministra z Krzeszowic? Jeśli dobrze pamiętam to gmina wykupiła tereny pod drogę obok której miały powstać te mieszkania. Ani drogi ani mieszkań?

  • krzeszowiceone.pl

   25/05/2020 o 22:21

   droga się buduje, jeśli chodzi o jakiekolwiek bloki – najpierw gmina musi zmienić plan

 2. kiki

  25/05/2020 o 15:03

  Najpierw niech pan burmistrz pomyśli o infrastrukturze drogowej, bo już dzisiaj Żbicką nie da się przejechać nie mówiąc o Legionów Polskich a potem niech wydaje pozwolenia na budowy.
  Poza tym niech zacznie chodzić na nogach po mieście i w kierunku Żbickiej to się przekona jak wyglądają
  Krzeszowice. Tablice informacyjne z nazwami ulic „wołają o pomstę do nieba”, brak koszy na śmieci. Na Szkolnej 1 kosz na Legionów Polskich w ogóle. Miasto zakorkowane samochodami,śmierdzące. A ul.Legionów Polskich stała się torem wyścigowym dla samochodów.

  • Gregor

   25/05/2020 o 22:41

   Obwodnica niepotrzebna. Jest za to Stalexport ze swoją drogą autostradą i rozjeżdżające ulicę Chrzanowską Tiry

  • aaa

   26/05/2020 o 10:02

   Kosze na śmieci, tablice informacyjne, itp. to kompetencja przewodniczącego osiedla, a wyścigi – policji 😉 Pozdrawiam.

 3. student

  29/05/2020 o 11:17

  co to za krzeszowicki developer,że go tak reklamujecie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę