Zdrowie

Chrzanowski szpital ponownie może liczyć na wsparcie gminy

Fot. szpital-chrzanow.pl

Radni zgodzili się na udzielenie kolejnej dotacji dla chrzanowskiego szpitala. 30 tysięcy złotych ma zostać przeznaczone na zakup bronchofiberoskopu.

Dzięki urządzeniu możliwe jest wykonanie zabiegu bronchofiberoskopii – oglądanie od wewnątrz dróg oddechowych, począwszy od strun głosowych i tchawicy, poprzez oskrzela, aż po ich drobne odgałęzienia. 

To już druga dotacja na zakup sprzętu medycznego przekazana chrzanowskiemu szpitalowi. We wrześniu zeszłego roku gmina przeznaczyła również 30 tysięcy złotych na zakup narzędzi niezbędnych przy zabiegach onkologiczno-ginekologicznych – haka trzewiowego, czy kleszczyków biopsyjnych potrzebnych przy przeprowadzaniu kolposkopii.

Przypomnijmy, że powiatowy szpital w Chrzanowie to jednostka do której trafia coraz więcej mieszkańców naszej gminy.

19 komentarzy

19 Komentarzy

 1. krzysio

  02/06/2020 o 06:04

  Nikomu nie życzę pobytu w tym „szpitalu”.

 2. ___

  02/06/2020 o 06:10

  To gmina chce być częścią metropolii i jednocześnie wspiera szpital znajdujący się w przeciwnym kierunku. Może gdyby wspierała jakiś szpital krakowski miałaby większe szanse dołączyć do Stowarzyszenia Metropolia Krakowska?

  • Anonim

   03/06/2020 o 10:04

   Do żadnego stowarzyszenia nie dołączy bo w związku z utworzoną przez obecny rząd siecią szpitali zostaliśmy przyporządkowani do chrzanowskiego.Jeżeli wezwiesz karetkę i będzie konieczna hospitalizacja to pomimo twoich próśb zawiozą cię do szpitala w Chrzanowie. Chcieliście to macie.

 3. myślący

  02/06/2020 o 09:22

  Gdzie jest państwo? Dlaczego mamy kolejny raz płacić za usługi szpitali? Co robi rząd z naszymi wielokrotnie pobieranymi podatkami? Funduje nam mamienie obietnicami i wysokie gaże pracowników TVP żeby bez mrugnięcia okiem na każdym kanale tzw publicznej bezczelnie wciskali nam kit. Jakie są priorytety tego rządu? Niepotrzebne nikomu CPK i przekop Mierzeji Wiślanej, które w imię propagandy wygrywają z naszym zdrowiem i życiem. Teraz zaczynają się jeszcze kierować zasadą władzy raz zdobytej nigdy nie oddamy. Nie dziwię się temu wcale „obsiedli” wszystko. Jakie jest ich morale? Żadne. To za co w tamtym rządzie „leciały głowy” to pikuś przy tym co dzieje się teraz(patrz chociażby minister zdrowia, minister aktywów). Jest tylko odwracanie kota ogonem. Dla nas są tylko zasady i obowiązki dla nich przywileje i bezkarność. Ciekawe kiedy wreszcie niektórzy się obudzą oczywiście nie mówię o pisowskim betonie, ale o tych, którzy im uwierzyli bo byli znudzeni i zniesmaczeni tamtymi.

  • Kaśka

   02/06/2020 o 21:25

   Głosuj na Trzaskowskiego ! Służbę zdrowia będziesz miał gratis ha, ha, ha 🙂

   • Anonim

    05/06/2020 o 08:50

    Przecież teraz jest super😀. Tyle tylko że nie masz wyboru oni wiedzą lepiej. Tak zaczyna być w każdej dziedzinie. Masz coraz mniej do powiedzenia. Już to przerabialiśmy.

   • anonim

    05/06/2020 o 08:58

    Każdy z kandydatów jest lepszy od człowieka, który bezmyślnie podpisze wszysko co mu podsunie grupa trzymająca władzę podporządkowana małemu zawistnemu staruszkowi.

    • Anonim

     08/06/2020 o 12:50

     i jak następne wybory wygra PO to też będziesz tak o Trzaskowskim mówić jak zacznie podpisywać wszystko jak leci, co mu Grzegorz i spółka podstawią ?

     • Anonim

      08/06/2020 o 19:21

      Widzisz go jak obściskuje się na ustawkach z kobietami z KGW?

     • Anonim

      09/06/2020 o 17:59

      Zadałem proste pytanie, na które nie potrafisz odpowiedzieć, tylko zadajesz kontrę.
      Ponawiam – czy jeżeli Trzaskowski będzie też ślepo podpisywał wszystko co mu przyszłe rządy PO podstawią pod nos, też będziesz wtedy przeciwko takiemu działaniu ?

     • anonim

      10/06/2020 o 13:54

      Dlaczgo miałbym mówić inaczej?Trzaskowski to inna liga, a nie facet z znikąd, bez żadnych doświadczeń. Dlatego z niego nikt nie zrobi pacynki. To nie ten typ.

  • Tomek

   03/06/2020 o 11:45

   Przyjdą wybory to sobie obywatele wybiorą nowe władze. Sam ostatnio nie chodzę na wybory bo jest to wybór między bagnem a szambem. Z resztą jakie społeczeństwo taka polityka.

   • Anonim

    06/06/2020 o 11:23

    No to jak nie chodzisz na wybory, to nie narzekaj. Bo paradoksalnie właśnie nie chodząc na wybory, wyboru władz dokonujesz, zwiększając szansę na zwycięstwo partii, która ma najwyższy wynik.

  • krzysio 333

   03/06/2020 o 14:47

   Ale POwska propaganda.

   • myślący

    05/06/2020 o 08:53

    Co jest propagandą? Nie rzucaj haseł tylko dawaj argumenty.

 4. Czesio

  04/06/2020 o 22:12

  Cały problem leży w spartolonej reformie administracyjnej za premiera Buzka. Kto to widział, żeby Chrzanów, Trzebinia, Olkusz były w województwie małopolskim…? Przed reformą autobusy czerwone mieli z Katowic, telewizję regionalną z najbliższego nadajnika z Katowic, mają kopalnie na swoim terenie, a więc bardziej pasują do GOP-u niż do Małopolski i jeszcze jeden czarny szczegół – ostatnie przypadki zakażeń koronawirusa w województwie małopolskim są z powiatów suskiego i oświęcimskiego, a więc z kopalń, dlaczego zatem krzeszowiccy pacjenci mają być wiezieni gdzieś na zachód do bardziej zagrożonych terenów? Przywrócić dawną, naturalną reformę granicy województwa małopolskiego i śląskiego, pacjentów z Krzeszowic wozić do Krakowa, zgasić zbędne, żrące kasę nadajniki tv regionalnej z Krakowa na Śląsku i przywrócić Chrzanowowi autobusy czerwone do Katowic, może nawet pociąg by się też dało puścić przez Oświęcim i skończyć z idiotyczną pseudo reformą sprzed lat.

  • Hergon

   07/06/2020 o 08:37

   No i pierwszy raz przychodzi mi się zgodzić z Czesiem. I to w pełni. To w sumie miłe.

  • Anonim

   07/06/2020 o 13:39

   Nie trolluj Czesio. Poczytaj sobie trochę historii, dokształć się z geografii i znajdż mi te kopalnie w powiecie suskim 😉

 5. malkontent

  05/06/2020 o 09:55

  „Odmraża” się wesela, kościoły, imprezy, a co ze służbą zdrowia. Dlaczego utrzymuje się ten cyrk z teleporadami, nie ustala terminów do specjalistów? Tam gdzie da się utrzymać reżim przyjmowania, ustalić godzinę wizyty ludzie biorą pieniądze za nicnierobienie. Nasuwa się tylko jedna możliwość – służba zdrowia w tym stanie szczególnie w poradniach nie generuje kosztów, a o to przecież chodzi. Nasze zdrowie to nie priorytet. Krócej pobierane renty, emerytury to też oszczędności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę