Wydarzenia

Koronawirus w krzeszowickich wodociągach. Spółka wstrzymuje bezpośredni kontakt z klientami

Fot. pixabay.com

Gminna spółka Wodociągi i Kanalizacja potwierdziła, że u jednego z jej pracowników wykryto koronawirusa. Bezpośredni kontakt z klientem  zarówno w biurze jak i w terenie zostaje wstrzymany do odwołania – informuje WiK.

Pracownicy odczytujący liczniki z klientami mają kontaktować się telefonicznie, faktura zostanie dostarczona do skrzynek pocztowych. W razie braku kontaktu rozliczenie nastąpi ze średniego zużycia.

W Polsce rośnie liczba wykrytych przypadków COVID – 19. W czwartek padł kolejny rekord – 726 zakażeń i 18 zgonów. W gminie, według informacji z rana, nadal mamy 3 chore osoby, a 30 przebywa na kwarantannie.

 

8 komentarzy

8 Komentarzy

 1. m

  08/08/2020 o 16:18

  Chyba już nie jeden. W sobotę objęto kwarantanną więcej pracowników. Powód: po testach większa ilość zakażeń. Proszę Sz. P. Redaktora o sprawdzenie (być może nie tylko w Dyrekcji Wodociągów)… Sprawa się rozwija…

  • krzeszowiceone.pl

   08/08/2020 o 21:29

   Dzięki za sugestię. Mam tylko obawy czy krakowski sanepid zdąży odpisać nim zakażeni zdążą wyzdrowieć 😉 ale będę próbować 🙂

 2. refleksja

  10/08/2020 o 21:39

  Bardzo proszę, by jakoś załatwić sprawę obsługi interesantów w Gopsie przy ul. Kościuszki. Wydaje mi się że zasady bezpieczeństwa epidemiologicznego przestrzegane nie są. Proszę się tam jutro rano udać z aparatem fotograficznym i uwiecznić jak wygląda sprawa zachowania np. odległości 1,5 metra między interesantami. Przykład: pierwsze drzwi wejściowe – żeby w ogóle wejść do budynku i załatwić sprawę to trzeba dosłownie przejść po nogach ludzi, którzy siedzą przy wejściu w wiatrołapie (2 krzesła i nie da się wejść, by dosłownie fizycznie wzajemnie się nie dotknąć z innymi osobami). Dalej zaledwie pół metra biurko ustawione w poprzek korytarza i znowu miejsce dla petenta całkowicie zastawia korytarz i by dalej przecisnąć się mogli interesanci/pracownicy to wszyscy narażają się na kontakt fizyczny przez ustawione w poprzek biurko. Korytarz jest wąski, ale w czerwcu biurko było ustawione wzdłuż ścian w drzwiach do wejścia do biur, a nie w poprzek korytarza i problem był częściowo rozwiązany.

 3. ktoś

  10/08/2020 o 21:42

  Jeśli wejście jest zastawione i korytarz przez krzesła i biurka to w takiej sytuacji zasady bhp i pożarowe też przestrzegane nie są bo droga ewakuacji jest zastawiona. Może PIP się tym zainteresuje?

 4. Gruszek Okruszek

  11/08/2020 o 12:29

  No tak, już po wyborach, więc można znów dokręcić śrubę, aby społeczeństwo nie przestało się bać. Masowe testowanie testami nie przeznaczonymi do diagnostyki.

 5. Anonim

  11/08/2020 o 17:32

  proszę się spytać, czy dlatego do wodociągu wlewają fenol i chlor. W weekend woda była nie do picia

  • Anonim

   11/08/2020 o 19:45

   Czy zbadałeś skład wody chociażby testerem chloru ? Jaka wyszła Ci wartość?
   Chlor w przedziale 0,03 – 0,08 jest w większości rur w małopolsce i jakoś nikt z tego powodu nie podnosi alarmu.
   Najpierw sprawdź, przedstaw dane a potem oskarżaj.

 6. abc

  26/08/2020 o 09:19

  Dalej chodzą odczyta liczniki co miesiąc – a po co ? energetyka co pół roku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę