Wydarzenia

W gminie też możesz zapłacić bonem turystycznym. Te firmy już zarejestrowały się w bazie

Fot. pixabay.com

Opłacisz nim pobyt w pensjonacie, hotelu lub kolonie dziecka. Zanim jednak zdecydujesz się na skorzystanie z usług wybranej firmy, sprawdź czy znajduje się ona w bazie firm akceptujących bon turystyczny. Na liście jest już ponad 6 tysięcy podmiotów, wśród nich sześć z terenu z gminy Krzeszowice.

Bonem turystycznym można płacić już od 1 sierpnia. Głównie za nocleg w hotelach, pensjonatach czy agroturystce, a także imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego, ale tylko te na terenie naszego kraju. 

By go aktywować wystarczy wejść na Platformę Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). Bon ma formę unikalnego, 16-cyfrowego numeru, który otrzymuje się za pomocą wiadomości tekstowej na wskazany numer telefonu lub adres poczty elektronicznej. Jego wysokość to 500 złotych na każde dziecko. Świadczenie jest wyższe na dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności – 1000 zł.

Bon będzie ważny do 31 marca 2022 roku. Poziom wykorzystanych środków można sprawdzić na Platformie Usług Elektronicznych. Lista podmiotów akceptujących bon dostępna jest z poziomu wyszukiwarki na stronie: bonturystyczny.polska.travel. Warto jednak dodać, że wyszukana nazwa przedsiębiorcy może być inna niż nazwa handlowa lub marketingowa obiektu hotelarskiego, w którym realizujesz bon. Wynikać to może m.in. z tego, iż przedsiębiorca prowadzi działalność wielobranżową.

W tej chwili sześciu przedsiębiorców z gminy Krzeszowice akceptuje bon turystyczny. Poniżej zamieszczamy listę:

Czerna:
Gospodarstwo Rolno-Agroturystyczne Janik Jarosław , Czerna 119

Krzeszowice:
Firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa Colle Wojciech Sałustowicz, Kościuszki 15
Szkoła Sportu Tie-Break, Czesław Bartl, Rynek 21 lokal 3
Viaggi.pl Rafał Kowalski, Długa 10 lokal 122

Rudno:
Agroturystyka Podzamcze Magdalena Zych, Rudno 251

Wola Filipowska
Mariola Cichoń BAKO-2, Do Kamienic 6

 

Rozpocznij dyskusję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę