Wydarzenia

Gmina Krzeszowice. Od piątku dwa nowe zakażenia i kolejny ozdrowieniec

Fot. unsplash.com

W ubiegłym tygodniu w gminie Krzeszowice przybyło 7 nowych zakażeń koronawirusem. Dziś powiat na podstawie informacji z sanepidu poinformował o kolejnym przypadku. W sumie od początku pandemii w gminie zaraziło się 17 osób.

Obecnie, z wirusem nadal walczy 12 mieszkańców. Od piątku mamy kolejnego ozdrowieńca. 25 osób z gminy przebywa na kwarantannie. W całym powicie do tej pory zakaziło się 311 osób, nadal chorują 183 osoby, a 663 przebywają na kwarantannie. Najwięcej przypadku stwierdzono w gminie Skawina – 40, Wielka Wieś – 34, oraz w gminie Kocmyrzów-Luborzyca – 29.

W całym województwie liczba zakażonych sięga już prawie 7.5 tysiąca. Wśród nich jest nowy wojewoda małopolski – Łukasz Kmita. Najwięcej przypadków – 1 479 stwierdzono w Krakowie. Od czwartku stolica Małopolski znajduje się w tzw. żółtej strefie, gdzie obowiązują dodatkowe obostrzenia.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. bolo@

    02/09/2020 o 20:29

    NALEŻY BURMISTRZA POSTAWIĆ W TEJ KOLEJCE I ZAPYTAĆ CO ON NA TO. WIELKI RZĄDZĄCY. SZKODA, ŻE WYGRAŁ KADENCJĘ. TENCZYNEK JUŻ PRZEBUDOWAŁ WIĘC MOŻE ODEJŚĆ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę