Edukacja

Krzeszowice. Czekali w długiej kolejne by posłać dziecko do przedszkola

Fot. Piotr Bulicz

Od wtorku dzieci wracają do stacjonarnych zajęć w przedszkolach. Obostrzenia wprowadzone przez MEN i GIS związane z pandemią sprawiły, że pod krzeszowicką placówką przy alei Solidarności powstała gigantyczna kolejka.

By posłać dziecko do krzeszowickiego przedszkola rodzice musieli odstać nawet godzinę. Rano przed budynkiem powstała kilkudziesięciometrowa kolejka, której koniec sięgał Orlika. Wszystko przez obowiązujące od wtorku nowe procedury dotyczące bezpieczeństwa do których przestrzegania zobowiązane są wszystkie szkoły, przedszkola i żłobki.

Przed wejściem każde dziecko miało mierzoną temperaturę, dezynfekowało dłonie, następnie opiekun odprowadzał je do szatni, a później do sali. To powodowało, że czas oczekiwania na wejście do budynku wydłużał się. Niektóry rodzice już zaczynają się zastanawiać co będzie w zimie i czy również będą zmuszenia czekać z dzieckiem na mrozie w tak długich kolejkach.

Podobnie wyglądała dziś niestety sytuacja w wielu przedszkolach i szkołach na terenie całej Polski

 

27 komentarzy

27 Komentarzy

 1. Anonim

  01/09/2020 o 21:09

  Dlatego są przedszkola prywatne, w których cała procedura trwa znacznie krócej, dzieci jest znacznie mniej i problem kolejki nie istnieje.

  • antysocjalistyczny mr Mason

   02/09/2020 o 22:39

   Przeuroczy Anonimie przedszkola prywatne sa w sprzeczności z tym co forsuje obecna junta socjalistyczna czyli sa płatne gdyz przezorny rodzic wie, ze dziecku nalezy zapewnić przyszłosc a nie liczyć tylko na „pińset plus” i darmochę patologiczna.

   • Realista

    04/09/2020 o 00:25

    To, że przedszkole/żłobek jest płatne, nie oznacza, że jest lepsze. Przerabiałem jedno oraz drugie i w obydwu przypadkach nie mam zastrzeżeń. To przede wszystkim kwestia zaangażowania pań nauczycielek/opiekunek.
    Sformułowania typu „pińset plus” oraz „darmocha patologiczna” to wyświechtane slogany używane przez osoby nie będące beneficjentami tegoż. Zdecydowana większość korzystających z publicznych przedszkoli nijak się ma do patologii.

    • Tyle

     04/09/2020 o 17:20

     Wyświechtane slogany to nic innego jak szczera prawda kłujaca w oczy beneficjentow socjalizmu

   • Anonim

    04/09/2020 o 13:24

    Nie do końca rozumiem, co ma wspólnego pińcset plus z przedszkolem samorządowym państwowym, w czasach kiedy pińcet plus nie było, owe przedszkola działały dokładnie tak samo jak obecnie, zatem co to ma do rzeczy ?
    Przedszkola prywatne są w sprzeczności, ale są. Więc nie ma sprzeczności. Masz pieniądze? Chcesz mieć komfort ? Posyłasz dziecko do przedszkola prywatnego.
    Nie masz pieniędzy ? A to już na to lekarstwo wymyślili poprzednicy obecnego układu, mający zgoła inne poglądy… a mimo tego ich chamskie stwierdzenie „zmień pracę, weź kredyt” zostało szybko zapomniane, bo przecież wpisuje się w ogólnoświatowy wyścig szczurów i kredytów i pokazania kto ma ładniejszy dom i większy samochód.

    • Biz

     04/09/2020 o 17:23

     Korzystaj wiec anonimie z dobrodziejstw socjalizmu ile wlezie. Gdy jednak ekonomia panstwa upomni sie o swoje dzieci bedziesz pierwszy ktory dostapi zaszczytu stania w kolejce do MOPSu.

     • Anonim

      04/09/2020 o 20:57

      Korzystam. Do tego pracuje, i gwarantuję Ci że płacę więcej podatków miesięcznie niż cała Twoja rodzina przez rok w PIT11 od pracodawcy. Tyram na te 500 plus, więc mam prawo je brać.
      MOPS mi raczej nie grozi, ale jakbyś miał problem ze znalezieniem pracy to chętnie pomogę i zatrudnię, kiedy się państwo upomni o Ciebie lub Twoje dzieci.

      Pozdrawiam

     • Biz

      05/09/2020 o 13:31

      Widzisz anonimie wpadles w swoje własne sidła gdyz mylisz sie jak wielu beneficjentów obecnej wladzy, bo przecież nie ich pieniędzy tak pozornie ochoczo rozdawanych ludowi pracującemu miast i wsi. Nieprawdaz, ty udowadniasz wszak ze masz „wysoki dochód” i cieżko na niego zapracowałes? Ale to zrozumiałe co zaprezentowałes brak jakiegokolwiek rozeznania i wiedzy ekonomicznej, nie kazdy musi wszak ja posiadac. Nie jest to obowiązkiem. Pewnie masz inne ukryte zalety. Nawet w przypadku obecnie zarządzających można to uznać za dominujący trend. Widzisz gościu wytlumacze prościej gdybys miał jakiekolwiek przyzwoite dochody to bys nie wyciagał łapy po ta licha wyborczá darmochę. Aha pamiętaj, ze w szczepionkach na nieistniejący Covid wymyślony przez „GATESA” i „SOROSA” sa mikro chipy, które pozwalają kontrolować takich jak ty.

     • Jurek

      05/09/2020 o 17:05

      Anonimie odszczeknij sie

     • Anonim

      06/09/2020 o 10:52

      Gościu „Biz”, jak jesteś taki mądry to idź i głoś w Polskę swoją tezę o mikroczipach, i dodatkowo mów wszystkim, żeby nie wyciągali ręki po 500+. Samemu też nie bierz. Nie wolno – gospodarkę rujnujesz.
      I nie licz cudzych pieniędzy proszę Cię. Ponawiam propozycję – jak będziesz miał problem na rynku pracy zgłoś się do mnie – zatrudnię bez problemu. Będziesz wtedy mógł oddać wszystkie 500 które wziąłeś.

     • Jurek

      06/09/2020 o 16:15

      Anonimie, pytanie; czy czytasz czasami, powtarzam czasami to co spłodzisz na tym forum?

    • O. Karmel

     05/09/2020 o 13:14

     Chamskie twierdzenie to stwierdzenie „ciemny naród to kupi” zaserwowane co ciekawe wlasnym wyborcom, którzy jednak ochoczo lubia byc tak nazywani skoro glosuja na swoich patronów. Glosuja bo przecież dostali 500+. A co byloby gdyby nie dostali owej i tu można by nazwac jak tak forma finansowania sie nazywa ale przyjmijmy ze owej dotacji?

 2. Premiera

  01/09/2020 o 22:25

  Dziecko wyjdzie zakatarzone

  • Anonim

   02/09/2020 o 17:30

   W krajach skandynawskich dzieci w przedszkolach cały czas przebywają na zewnątrz. Tylko potężne mrozy powodują że przychodzą się ogrzać i zjeść coś ciepłego. Tam nikt nie przejmuje się katarkami. Dzieci dzięki hartowaniu są odporne i zdrowe. Tylko nasze piecuchy byle wiaterek już chore. Nie cudujcie z tym staniem w kolejce. Stękające mamusie skoro takie kreatywne mogły maluchom zorganizować zabawy, a nie stać i narzekać.

   • Anonim

    04/09/2020 o 13:21

    Jesteś pewien że tylko nasze ? W Somalii dzieci pod budynkami umierają na przykład.A co z Litwą, Łotwą, Estonią, Czechami, Słowacją, Niemcami, Francją, Włochami, Wielką Brytanią, Danią, Holandią, Belgią ? Jak tam dzieci przebywają i gdzie ? Skoro już tak zaczynamy porównywać inne kraje, to wypadało by się odnieść do więcej niż jednego, skrajnego przykładu ?

    • Ono

     04/09/2020 o 14:26

     Może się wzorować zamiast wymieniać te które robią zła robotę własnym dzieciom. Piecuch będzie do końca życia stękąjacym gamoniem. Mamy takich coraz więcej, biją nas tylko Włosi. Zdrowy tryb życia i hartowanie, a nie komputery i komórki nawet u przedszkolaków. Zresztą wielu rodziców w Polsce posyła dzieci do podobnych skadynawskim przedszkolom. Jednak w skali kraju to znikomy procent.

     • Anonim

      04/09/2020 o 20:58

      Napisał o komputerach ten, co o 14 siedzi i wypisuje bzdury na forum, zamiast zająć się planami na zagospodarowanie czasu na świezym powietrzu.

   • Morlock

    06/09/2020 o 17:51

    To już wiadomo skąd tylu astmatyków w Norwegii

 3. PolskaTotalitarna

  02/09/2020 o 16:49

  Strefa wolna od zdrowego rozsadku

  • Ono

   05/09/2020 o 13:47

   Nie oceniaj jak nie wiesz. O 14.00 właśnie zjadam obiad i mam przerwę więc w ramach relaksu czytam artykuły i posty na między innymi tym forum. Życzyłbym sobie żeby dzieci prowadziły tak aktywny tryb życia jak ja. Nie twierdzę że komputer to samo zło, tyle że nie w wypadku kilkuletniego dziecka. W takim organiźmie sieje spustoszenie i to nie mój wymysł ale wyniki badań.

   • Anonim

    06/09/2020 o 15:53

    Urzekła nas Twoja historia.

 4. Czesio

  02/09/2020 o 21:39

  Mam racjonalizatorski pomysł: aby skrócić kolejki rodzice niech przyprowadzają dziecko do przedszkola w poniedziałek rano, a odbierają w piątek po południu i przez pozostałe dni oprócz poniedziałkowego poranka i piątkowego popołudnia kolejki znikną.

  • Anonim

   04/09/2020 o 14:17

   Czesio wiele osób będzie na tak bo po co użerać się z dziećmi w domu? Kiedyś były i może jeszcze są żłobki tygodniowe, czemu nie miało by być przedszkoli tygodniowych? Może na wzór izraelski zorganizować kibuce od urodzenia do smierci?

 5. Pancerna Rusałka

  03/09/2020 o 19:33

  I to jest bardzo dobra koncepcja wowczas strudzeni pobieraniem “pińset” plus rodzice beda mogli odpoczac “ wreście” od swoich bombelkow

  • Życzliwy

   04/09/2020 o 15:30

   Najlepszym przykładem są Włochy. Tam dzięki takiemu wychowaniu jest najwięcej tzw mammoni, czyli 30letnich i starszych facetów którzy siedzą w domu na utrzymaniu rodziców, nie uczą się, nie pracują. Nie mają także zamiaru wyprowadzić się z domu. Czerpmy wzory z Włochów😀 🐣.

  • Anonim

   04/09/2020 o 15:50

   Jak rozumiem Ty już, albo jeszcze nie pobierasz.
   W przypadku „już” wychodzi na to, żeś zła na fakt, że za „twoich czasów” (jedynie słusznych i najlepszych” tego nie było, to teraz trzeba narzekać że jest
   W przypadku „jeszcze nie” rozumiem, że nie będziesz pobierać tego zasiłku, skoro tak Ci on nie pasuje ?

 6. Koala

  04/09/2020 o 17:28

  Podobna sytuacja w osrodkach zdrowia publicznych gdzie czy sie stoi czy sie lezy to sie emerytowi tuz po 60tce nalezy i terminy do lekarza specjalisty zarezerwowane z połrocznym wyprzedzeniem bo przeciez całe zycie sie trzeba leczyc a juz jako emeryt to obowiazkowo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę