Wydarzenia

Kilkadziesiąt niebezpiecznych miejsc w gminie. Co stało się ze zgłoszeniami mieszkańców?

Kilkadziesiąt zgłoszeń dotyczących niebezpiecznych miejsc w gminie trafiło do Komisji Bezpieczeństwa krzeszowickiej Rady Miejskiej. Co według mieszkańców i sołtysów jest największą bolączkę biegnących przez gminę szlaków i co stało się ze zgłaszanymi przez nich uwagami?

Te liczby robią wrażenie. Do komisji trafiło około kilkadziesiąt uwag z miasta i 13 sołectw. Najwięcej z Krzeszowic, Tenczynka i Zalasu. Na to najczęściej zwracali uwagę mieszkańcy? Problemem który pojawiał się w wielu zgłoszeniach jest niewidoczne, lub niewystarczające oznakowania, brak przejść dla pieszych czy problemy z odwodnieniem dróg.

Tak jest choćby w przypadku ulicy Mądrzyka w Tenczynku, gdzie powiatówka, z powodu braku odwodnienia, po intensywnych opadach zamienia się w bajoro. W tej miejscowości zwrócona też uwagę na brak przejścia dla pieszych w rejonie skrzyżowania ulicy Zwierzynieckiej z Daszyńskiego.

Uwagi zgłaszane przez mieszkańców trafiły do protokołu, z wszystkimi można zapoznać się tutaj. Po wyjazdowym posiedzeniu, którego tematem była kontrola bezpieczeństwa na drogach gminnych i powiatowych, komisja złożyła trzy wnioski, wszystkie skierowane do burmistrza o podjęcie działań mających na celu usunięcie zgłaszanych przez mieszkańców nieprawidłowości, lub zwrócenie na nie uwagi zarządcy drugi (głównie powiatowi).

15 komentarzy

15 Komentarzy

 1. Lew

  22/11/2020 o 23:00

  Ilu z obecnych w komisji ma uprawnienia w zakresie drogownictwa, jest audytorem bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jest przedstawicielem zarządcy drogi gminnej lub powiatowej?

 2. Paweł

  23/11/2020 o 12:32

  Chyba nie najważniejsze w tym wypadku to, kto ma papierek potwierdzający tzw. kwalifikacje.
  Czy naprawdę wiara w świstek papieru potwierdzający rzekome kwalifikacje jest silniejsza niż zwyczajnie, rozwiązywanie problemów lokalnych. No chyba, że trzeba powołać pseudo specjalistę, audytora czy eksperta, który weźmie kasę za tzw. fachową ekspertyzę a wyjdzie pewnie z niej podobny wniosek jak zwykłego Kowalskiego.

 3. Ciekawy

  23/11/2020 o 12:34

  Panie Radny Grzegorzu, a co z drogą powiatową przez Czatkowice do Paczółtowic?

 4. Mieszkanka gminy

  23/11/2020 o 14:18

  Chcemy wiedzieć kto stoi za tym pseudoprojektem remontu ul .Mądrzyka w Tenczynku, bez ODWODNIENIA.Brak również odwodnienia dróg gminnych w sąsiedztwie Mądrzyka.Skutek jest taki,iż cała woda ze żwirem dodatkowo spływa na Mądrzyka.Jezeli wystawić by worki z piaskiem w czasie opadów, droga zamieni się w jezioro i będzie zupełnie nieprzejezdna! Myślę, że TVN lub red. Jaworowicz mogliby zainteresować się tematem,bo mieszkańcy,jak widać są nikim dla zarządu dróg.

  • Kaśka

   28/11/2020 o 09:15

   Na zjazd z „Ronda Rudno-Tenczynek” też prosimy TVN i Jaworowicz!

 5. Mieszkaniec Woli

  23/11/2020 o 15:43

  A wyszło jak zwykle … .
  Zgłaszałem kilka razy ,w tym na stronie Policji „Niebezpieczne Miejsca” – zgłosiłem też do Urzędu Miasta / ZDPK stan ulicy Młyńskiej pomiędzy Przystankiem PKP a skrzyżowaniem przy sklepie „Kwiatek” .
  Brak oznakowanych przejść dla pieszych , brak wydzielonych na remontowanym odcinku drogi ciągów pieszych od na odcinku od „Kwiatka” do PKP ; no tu może korekta – jest odcinek nowego chodnika i jezdni – tylko że brakuje „przy Kwiatku” ~ 6 mb i przy samym PKP jest taki sajgon – jak po bombardowaniu .

  Samochody maja teraz „fajną drogę” i nie bardzo się ktoś przejmuje ograniczeniami prędkości . A ciąg ul. Młyńskiej jest JEDYNYM dojściem ludzi ze Starej Woli / Pasternika do PKP/ Drogi głównej . Proszę spróbować bezpiecznie przejść przez skrzyżowanie koło sklepu
  „Kwiatek” w kierunku Stacji . Brak znaku o przejściu , brak czegokolwiek namalowanego na jezdni – czy trzeba żeby kogoś tam zabiło – to wtedy się ktoś zlituje ?.

 6. Wola Filipowska

  26/11/2020 o 08:56

  Proszę zobaczyć jak wykonują przejazd kolejowy na Woli Filipowskiej przy stacji PKP. Tak zawężono drogę przy samych rogatkach, wstawiając wysokie krawężniki po bokach, że dwa samochody to mają szansę minąć się jedynie na torowisku (jeden musi poczekać na torach). Nie będzie dróżnika, tylko automatyczny przejazd, to trzeba będzie szybko wykonać ten manewr, bo jak rogatki opadną, to będzie ….

  • Życzliwy

   26/11/2020 o 16:28

   Po co wam tam przejazd? Przecież macie wypasiony wiadukt! Póki co to zmartwienie mają piesi, bo wejdą w przejście podziemne które jest basenem😀. Wolanie wy to macie szczęście i boiska i basen😳. Władza o was dba. Teraz jeszcze rosną mury jakiegoś marketu… Wypas!!!

   • krzysio

    27/11/2020 o 09:52

    To fakt, mamy szczęście. W ostatnich latach nowe boisko, rozbudowa szkoły, ściezka rowerowa, wiadukt itd. a to jeszcze nie koniec. Wypas!.

    • malgorzata

     29/11/2020 o 16:58

     Krzysio wszystko fakt aczkolwiek nie zawdzięczamy tego władzy ludowej PZPRPIS.

   • Zyczliwy tenczyniance

    27/11/2020 o 18:50

    Zyczliwy z Tenczynka wiesz co to jest zrobic sobie baranka?

   • Do życzliwy

    28/11/2020 o 16:56

    A „ścieżka „tzw. rowerowa? Jedyna taka 😀😂 za jedyne 1mln 600 tys.nie można jej nie wymienić!!!

 7. Zyczliwy zyczliwym idiotom

  27/11/2020 o 21:14

  Zyczliwy, ze chociaz PISac potrafisz.

 8. Kap Nemo

  28/11/2020 o 03:14

  Zyczliwy z Tenczynka no coz wasz czas tez mieliscie a na co wykorzystaliscie to wasza sprawa

 9. ktoś

  29/11/2020 o 15:18

  Phi! ścieżka rowerowa – tylko gdzie? Jedyna ścieżka rowerowa w gminie to w Puszczy Dulowskiej- Droga Krakowska. Chyba nigdy żadnych ścieżek rowerowych więcej nie doczekamy się … Na razie nic na to nie wskazuje. żadna dotychczasowa inwestycja tak naprawdę nie uwzględniła rowerzystów (o Woli czy koło Brico to nawet nie wspominajcie).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę