Zdrowie

GIS ujednolica system. Lokalny sanepid już nie publikuje danych na temat zakażeń

Fot. Kacper Ropka

We wtorek Główny Inspektor Sanitarny wstrzymał upublicznianie danych dotyczących zakażeń COVID-19 przez powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne. Informacja na temat liczby zakażonych, ozdrowieńców, osób przebywających na kwarantannie czy liczbie zgonów nie ukazała się dziś ani na stronie powiatu, ani na stronie urzędu wojewódzkiego.  

Szanowni Państwo, decyzją Głównego Inspektora Sanitarnego Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie wstrzymał od dzisiaj przesyłanie do nas danych statystycznych związanych z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 na terenie powiatu krakowskiego. Decyzja ta dotyczy prawdopodobnie wszystkich powiatów na terenie kraju. Dlatego od dzisiaj, wobec braku danych, zaprzestajemy publikacji grafik – poinformował na swojej stronie powiat krakowski.

Nowe informacje na temat rozwoju pandemii nie pojawiły się także na stronach urzędu wojewódzkiego czy powiatowej i wojewódzkiej stacji sanitarno-epidemiologicznej. GIS wstrzymał upublicznianie danych i poinformował, że od 24 listopada narzędzia rejestracji danych epidemiologicznych zostaną ujednolicone. Statystyki będzie można śledzić na dedykowanej stronie. Nie wiadomo jednak kiedy powstanie i czy będą na niej dostępne dane dotyczące poszczególnych gmin i powiatów.

7 komentarzy

7 Komentarzy

 1. Anonim

  24/11/2020 o 18:59

  to teraz rząd będzie decydował ile osób jest chorych, Orwell się kłania

 2. Podatnik

  24/11/2020 o 19:34

  No tak znów jakiś maturzysta byłby mądrzejszy od rządowych informatyków, opłacanych z pieniędzy podatników. Cały PIS!

 3. Ech

  25/11/2020 o 22:56

  Teraz będą publikować dane narodowe.

  • Życzliwy

   26/11/2020 o 16:42

   Mamy bardzo zakompleksiony rząd. Morawiecki premier 38 milionowego kraju jedzie na Węgry do Orbana który rządzi krajem liczącym niespełna 10 milionów ludzi aby skonsultować sposób głosowania w sprawie budżetu UE. Dlaczego nie jest odwrotnie. Gdzie ta duma narodowa?

   • Anonim

    01/12/2020 o 11:52

    Magia liczb, im większa tym ważniejsza ?
    No to chyba coś z myśleniem nie tego…

  • db

   30/11/2020 o 17:38

   Powrót do PRLu?….jedyna słuszna wiadomość to ta z centrali… Jak dobrze że to nie peerelowskie czasy i mamy innne żródła „dostaw” wiadomości. Problem w tym, że Ci co oglądają tylko TVPis uwierzą w te dane 🙁

 4. ktoś

  28/11/2020 o 08:59

  wiadomo dlaczego nie publikują już danych…. by nie można było dokładnie sprawdzić czy są wiarygodne i np. nie zaniżane. Zauważcie, że wg oficjalnych danych „spadła” liczba osób zakażonych od kilku dni- ale nie podają ile badań wykonano, tzn. jak poszuka się, to o połowę mniej badań wykonano, więc trudno by liczba chorych nie spadła… Da się zmniejszyć liczbę osób zakażonych? TAK. wystarczy wykonać mniej badań i już jest sukces. Orwell kłania się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę