Wydarzenia

Harmonogram szczepień przeciw COVID-19. Kto może się zarejestrować? Jak się zarejestrować i gdzie?

Fot. UMWM

Od piątku pierwsi mieszkańcy gminy będą mogli zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19. Rejestracja odbywa się poprzez infolinię, Internetowe Konto Pacjenta oraz cztery punkty szczepień na terenie gminy.

Od 15 stycznia, na konkretny termin szczepienia będą mogły się rejestrować osoby które skończyły 80 lat, od 22 stycznia, ci którzy skończyli 70. Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia. Zarejestrować będą mogły się: poprzez całodobową, bezpłatną infolinię – 989, online na stronie pacjent.gov.pl (wymaga posiadania profilu zaufanego), oraz w wybranym punkcie szczepień (nie obowiązuje rejonizacja, czyli mieszkaniec gminy równie dobrze może zarejestrować się w Chrzanowie lub Trzebini). 

Do zapisu na szczepienie wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego, na który po rejestracji mieszkaniec otrzyma SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty. Więcej informacji o szczepieniach seniorów można przeczytać na gov.pl/stronieszczepimysie.

Od 15 stycznia każda osoba która ukończyła 18 lat będzie mogła zgłosić chęć zaszczepienia poprzez formularz dostępny online. W momencie kiedy szczepienia będą dostępne dla grupy wiekowej w której znajduje się zgłaszający, przyjdzie powiadomienie mailowe. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

W internecie już pojawiają się informacje na temat szczepień przeciw koronawirusowi w gminie Krzeszowice. Od 15 stycznia Krzeszowickie Centrum Zdrowia uruchamia specjalny numer – 662 377 968, pod którym pacjenci uzyskają informacja na temat szczepień oraz możliwości zapisów na szczepienia. Rejestracja osobista (wejście od zewnątrz jak na poradnię dzieci zdrowych) od 15 do 25 stycznia ma się odbywać w godzinach od 9:00 do 13:00, a od 26 stycznia w godzinach prowadzenia szczepień. Szczepienia, po 25 stycznia dla wybranych grup wiekowych, mają być realizowane we wtorki, środy i czwartki.

Listę wszystkich placówek w gminie w których będzie można zaszczepić się przeciw COVID-19 znajdziecie tutaj.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. -

    23/01/2021 o 09:33

    „Do zapisu na szczepienie wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego, na który po rejestracji mieszkaniec otrzyma SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty.”

    W gminie są miejsca gdzie jest problem z zasięgiem telefonii komórkowej. Jak taki mieszkaniec ma się dowiedzieć o terminie szczepień z sms-a?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę