Zdrowie

Zapisy na szczepienia przeciw COVID-19: „Słyszeliśmy wyzwiska, obraźliwe słowa, straszenie”

W poniedziałek pierwsi seniorzy z gminy Krzeszowice zostali zaszczepieni przeciw COVID-19. Ze względu na ograniczoną ilość dostaw szczepionki, lokalne punkty już informują o braku wolnych terminów.

„Było dziesiątki telefonów od pacjentów z innych ośrodków. Linia dla naszych pacjentów była ciągle zajęta, przez co zapisanie na teleporadę było utrudnione. Oprócz tego słyszeliśmy wyzwiska, obraźliwe słowa, straszenie, grożenie, wymuszanie zapisów mimo braku miejsc. Przykro i ciężko pracować w takich warunkach” – piszą na swoim profilu pracownicy Kormedu. Przychodnia z Woli Filipowskiej jest jednym z trzech punktów, w których można było zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19. W poniedziałek jej pacjenci przyjęli pierwszą dawkę.

Już po kilku dniach od startu rejestracji, o braku wolnych terminów poinformowało Krzeszowickie Centrum Zdrowia. Szczepienia w tej przychodni mają rozpocząć się we wtorek. Wolnych miejsc brak, bo każdy z punktów tygodniowo otrzymuje tylko 30 dawek szczepionek, a harmonogram szczepień został wygenerowany tylko do końca marca. 

W gminie Krzeszowice wolnych terminów mogło być więcej. Pierwotnie na ministerialnej stronie widniały bowiem cztery punkty szczepień. Jak się jednak okazało, jeden z nich – krzeszowicki AIMED na listę trafił najwyraźniej przypadkowo. Po kilku dniach zniknął z oficjalnej strony ministerstwa.

Osoby po 70 roku życia, które chciałby zgłosić się na szczepienia (na razie bez ustalania konkretnego terminu) mogą skorzystać z całodobowej, bezpłatnej infolinii 989, zapisać się poprzez portal pacjenta (przy rejestracji najlepiej skorzystać z pomocy rodziny), lub SMSowo – wysyłając wiadomość o treści: SzczepimySie na numer podany na stronach Ministerstwa Zdrowia. W tym ostatnim przypadku, w odpowiedzi otrzymamy prośbę o podanie numeru PESEL i kodu pocztowego. Jeśli pojawią się wolne terminy do pacjenta oddzwoni konsultant z infolinii. Przy wyborze ostatniej z metod warto uważać, by PESEL nie został wysłany na numer inny niż podany na stronach MZ. PESEL można wysłać tylko wtedy, gdy samemu wcześniej wysyłało się SMS na podany na stronach MZ numer.

Seniorom z gminy Krzeszowice, którym udało się ustalić termin na szczepienie, ale mają problem z dotarciem do punktu, transport zorganizuje gmina. Problem z dojazdem należy zgłosić dzwoniąc na numer:604 155 467. Infolinia działa w godzinach pracy urzędu: poniedziałek 7:30 – 17:00, wtorek – czwartek  7:30 – 15:30, piątek 7:30 – 14:00. Więcej informacji na stronach gminy.

 

14 komentarzy

14 Komentarzy

 1. Telefonistka

  26/01/2021 o 00:11

  No coz, elektorat PISu pikazuje „kulture” disco polo.A to przeciez wasz rzad tak rozdziela szczepionki.

  • Anonim

   27/01/2021 o 22:19

   Dlaczego od razu zakładasz, że to elektorat PiSu jest taki?
   Ja bym zaczął od mimo wszystko leśnych dziadków lewicy, którym się ciągle wydaje, że jeszcze coś mogą.

   • Kevin Kigen

    02/02/2021 o 16:08

    Tak tow Piotrowicz jest działaczem solidarnosciowym, ktory walczył o wolnosc rownosc i braterstwo miedzy narodami. A jego wynorcy to liberałowie. Anonimie pomysl, jaki elektorat jest najbardziej roszczeniowy i teskniacy za socjalizmem?

    • Anonim

     02/02/2021 o 21:27

     Za socjalizmem? Tym, w którym podobno wszyscy mają po równo ?
     No z tego co z ludźmi rozmawiam, to każdy chce być tak samo równy wobec prawa jak każdy polityk – czyli z niego wyjęty, każdy chce tak samo móc mieć mnóstwo „ulg” podatkowych i tak samo każdy chce dużo zarabiać.
     Niestety, bez znaczenia na elektorat.
     Ot taka smutna prawda.

     Bo tu nie ma podziału na „lepszy i gorszy” elektorat. Ludzie od 30 lat wybierają dokładnie to samo. Te same twarze, te same działania, tylko pod inną nazwą.

     I nie jest to wina polityków, tylko wyborców, że dają się złapać w tą grę, której nie rozumieją.
     Ja nie wiem, dlaczego podajesz tylko jeden przykład „towarzysza” na skalę 28 milionów polaków mających prawo wyborcze. Trochę to mało.

     Rząd PiS rozdziela szczepionki? Wyłącz człowieku telewizję, wyjdź na chwilę z internetów i zacznij z ludźmi rozmawiać, którzy mają wiedzę na ten temat.
     Gdyby ten ciemny naród był świadomy tego kto co rozdziela w danym politycznym rozdaniu, to kraj by miodem i mlekiem płynął.
     Ale to tylko życzenia, niekoniecznie pobożne.

     • pro forma

      03/02/2021 o 22:58

      Którzy ludzie maja wiedzę? Ci na „JARMAKU”?:))))

  • Zuza

   28/01/2021 o 02:36

   I podziękowali im za głosy … w rytmie disco puścili ich nadzieje o prawie i sprawiedliwości!
   Super, 12.07.2020 trzeba było myśleć

 2. -

  26/01/2021 o 06:38

  Czy w naszej Gminie, zgodnie z ogólnopolską tradycją, poza kolejnością zaszczepiły się jakieś VIP-y albo radni? Są jakieś przecieki?

 3. Asia

  26/01/2021 o 20:42

  głosujcie dalej na pisiorów, ach, oni już wyszczepieni!

 4. tomaszmyszewski

  27/01/2021 o 18:46

  Czy krzeszowiceone mają jakiekolwiek potwierdzone lub i nie informacje na temat Covid szczepień duchowieństwa ? Uważam Że wspaniałym pomysłem było by umożliwienie IM nade wszystko w pierwszej kolejności dostępu do strzykawki – elektorat później aczkolwiek niezwłocznie.

  • Alicja

   27/02/2021 o 18:01

   Niezły pomysł, ale chyba już za późno. Podobno obaj proboszcze wła`snie chorują na COVIDa, ale na stronach parafii brak jakiejkolwiek informacji. Czy wikarzy nie powinni być w związku z tym na kwarantannie?

 5. tomaszmyszewski

  27/01/2021 o 19:46

  Kobiety i tak wygrają – ale teraz przestaną przeklinać – 19:46 27.01.2021 🙂

 6. Greg

  04/02/2021 o 12:25

  To jest tylko kwestia Krzeszowic. Nie rozumiem, dlaczego u znajomych z innych miast dało się zapisać na listę. Jeśli przyjdzie kolej dosną telefon z wyprzedzeniem. W krzeszowicach dostałem informację, że szczepionki się skończyły i aby się zapisać muszę stać w kolejnej kolejce rano pod przychodnią jak dostaną kolejną turę. Paranoja. Dlaczego nie da się u nas telefonicznie utworzyć listy do szczepienia?

  • Anonim

   04/02/2021 o 22:16

   Jesteś pewien że tylko Krzeszowic ? Bywasz gdzieś dalej poza gminą i rozmawiasz z ludźmi ?
   Bo obawiam się, że problem nie tylko jest w naszym mieście.

 7. ktoś

  05/02/2021 o 18:30

  Jakie szczepienie, jak szczepionek jest brak? Jeśli już proponują szczepionkę to ze skutecznością ok. 70 %, bo nie dopilnowano by złożyć o czasie zamówienie na szczepionką o 95% skuteczności. Czyli kupuje się to co jest, niekoniecznie to co jest najlepsze. Ciekawe jaką szczepionką zaszczepią się rządzący – też o skuteczności 70%? Nie dba się o nas jako o obywateli i podatników. Dla mnie to jest uwłaczające.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę